Międzynarodowy Dzień Życzliwości

W minioną sobotę 20 listopada świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Życzliwości. Celem obchodzonego w ponad 180 krajach na świecie święta jest uwrażliwienie nas wszystkich oraz wzbudzanie pozytywnych emocji. [end] W naszej szkole SEN, licealiści zapytali młodszych uczniów „Czym jest życzliwość i czy jest nam potrzebna?”. Padło mnóstwo ciekawych odpowiedzi, niektóre były zaskakujące! Według Marcela z 7C „życzliwość jest nam potrzebna, bo gdyby jej nie było to żylibyśmy jak na wojnie”.Klasa 4c w ostatnią sobotę udowodniła, że wszyscy jesteśmy dla siebie mili i życzliwi i to nie tylko w tym jedynym dniu w roku. Jako wyraz solidarności z innymi życzliwymi ubraliśmy się na żółto, bo to przecież kolor radości, szczęścia i pozytywnych emocji. Na lekcjach polskiego poznaliśmy synonimy słów „życzliwy” i „nieżyczliwy”. Stworzyliśmy plakaty promujące życzliwość i mieliśmy nawet klasową maskotkę Życzliwości – nasz Maks przebrał się za kurczaka i doskonale wcielił się w głównego bohatera scenek obrazujących pozytywne zachowania i ideę pomagania innym. W atmosferze radosnej zabawy nauczyliśmy się, że warto być życzliwym, bo to naprawdę nic kosztuje, a może zmienić nasze otoczenie.

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka