Międzynarodowy Dzień Życzliwości

W minioną sobotę 20 listopada świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Życzliwości. Celem obchodzonego w ponad 180 krajach na świecie święta jest uwrażliwienie nas wszystkich oraz wzbudzanie pozytywnych emocji. [end] W naszej szkole SEN, licealiści zapytali młodszych uczniów „Czym jest życzliwość i czy jest nam potrzebna?”. Padło mnóstwo ciekawych odpowiedzi, niektóre były zaskakujące! Według Marcela z 7C „życzliwość jest nam potrzebna, bo gdyby jej nie było to żylibyśmy jak na wojnie”.Klasa 4c w ostatnią sobotę udowodniła, że wszyscy jesteśmy dla siebie mili i życzliwi i to nie tylko w tym jedynym dniu w roku. Jako wyraz solidarności z innymi życzliwymi ubraliśmy się na żółto, bo to przecież kolor radości, szczęścia i pozytywnych emocji. Na lekcjach polskiego poznaliśmy synonimy słów „życzliwy” i „nieżyczliwy”. Stworzyliśmy plakaty promujące życzliwość i mieliśmy nawet klasową maskotkę Życzliwości – nasz Maks przebrał się za kurczaka i doskonale wcielił się w głównego bohatera scenek obrazujących pozytywne zachowania i ideę pomagania innym. W atmosferze radosnej zabawy nauczyliśmy się, że warto być życzliwym, bo to naprawdę nic kosztuje, a może zmienić nasze otoczenie.

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a