Międzynarodowy Dzień Życzliwości

W minioną sobotę 20 listopada świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Życzliwości. Celem obchodzonego w ponad 180 krajach na świecie święta jest uwrażliwienie nas wszystkich oraz wzbudzanie pozytywnych emocji. [end] W naszej szkole SEN, licealiści zapytali młodszych uczniów „Czym jest życzliwość i czy jest nam potrzebna?”. Padło mnóstwo ciekawych odpowiedzi, niektóre były zaskakujące! Według Marcela z 7C „życzliwość jest nam potrzebna, bo gdyby jej nie było to żylibyśmy jak na wojnie”.Klasa 4c w ostatnią sobotę udowodniła, że wszyscy jesteśmy dla siebie mili i życzliwi i to nie tylko w tym jedynym dniu w roku. Jako wyraz solidarności z innymi życzliwymi ubraliśmy się na żółto, bo to przecież kolor radości, szczęścia i pozytywnych emocji. Na lekcjach polskiego poznaliśmy synonimy słów „życzliwy” i „nieżyczliwy”. Stworzyliśmy plakaty promujące życzliwość i mieliśmy nawet klasową maskotkę Życzliwości – nasz Maks przebrał się za kurczaka i doskonale wcielił się w głównego bohatera scenek obrazujących pozytywne zachowania i ideę pomagania innym. W atmosferze radosnej zabawy nauczyliśmy się, że warto być życzliwym, bo to naprawdę nic kosztuje, a może zmienić nasze otoczenie.

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów