Turniej Misia Wojtka

Jak spędzić dobrze i konstruktywnie sobotę? Grając w Misia Wojtka! W naszej szkole trwa nieustająca miłość do flagowej gry Instytutu Pamięci Narodowej – Miś Wojtek. Postanowiliśmy więc na lekcjach historii i geografii zjednoczyć siły nauczycielskie i zarazić miłością do gry wszystkie klasy 4-1LO, co zaowocowało Szkolnym Turniejem Misia Wojtka. [end] Od samego rana nasi uczniowie na lekcjach historii i geografii trenowali swoje strategiczne myślenie, by móc nazwać się Mistrzem gry. Z powodzeniem i zapałem przechodzili kolejne rundy, by dotrzeć do ścisłego finału, gdzie czekało ich ostateczne stracie tytatnów, które wyłoniło zwycięzców: I tak w klasach 4 zwyciężyli:1 miejsce Piotr Pilarczyk i Nathan Callopy2 miejsce Kacper Karczewski 3 miejsce Daniel Hanuszewiczklasy 51 miejsce Amelia Śmiechowska 2 miejsce Sara Ważeńska 3 miejsce Philip Drozdowskiklasy 61 miejsce Joanna Gurdek2 miejsce Anastasia Cieniawska3 miejsce Marcel Kotlarzklasy 7 1 miejsce ex aequo Audrey Ważeńska i Tymon Wielosz2 miejsce Kacper Lipiński3 miejsce Bartosz Duszyńskiklasa 8 1 miejsce Małgosia Machyńska2 miejsce Dawid Czyż3 miejsce Natalia KopczyńskaKlasa 1LO1 miejsce Amelia Śmiech2 miejsce Nikola Krysik3 miejsce Eryka WestfalWszystkim zwycięzcom gratulujemy, a reszcie dziękujemy za wspaniałą walkę i zaangażowanie. Uczniowie w ramach nagród otrzymali grę Miś Wojtek i książkę opowiadającą fascynującą historię tego odważnego misia. Projekt został dofinansowany przez Polish Embassy Dublin, za co ogromnie dziękujemy!

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka