Irlandia – Polska, współpraca przy świętach

W ostatnią sobotę 30 października, uczniowie klasy 3i obejrzeli online tour o obchodach Dnia Wszystkich Świętych w Polsce, przygotowany przez klasę 2b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrozach. Dzięki naszym kolegom i koleżankom mogliśmy nie tylko uzyskać informacje o obchodach 1 listopada w Polsce[end] – genezie i zwyczajach, ale również odwiedzić lokalne miejsca pamięci i cmentarz. Dzięki współczesnej technologii oraz zaangażowaniu klasy 2b, mogliśmy choć na chwilę przenieść się do Polski. W zamian za relację kolegów i koleżanek, przygotowaliśmy film i fotorelację o zwyczajach i obchodach Halloween w Irlandii. Jesteśmy niezwykle wdzięczni klasie 2b z Mrozów za nadesłaną relację, mamy nadzieję, że nasza spotkała się z równym zainteresowaniem i liczymy na więcej okazji do współpracy.

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a