Irlandia – Polska, współpraca przy świętach

W ostatnią sobotę 30 października, uczniowie klasy 3i obejrzeli online tour o obchodach Dnia Wszystkich Świętych w Polsce, przygotowany przez klasę 2b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrozach. Dzięki naszym kolegom i koleżankom mogliśmy nie tylko uzyskać informacje o obchodach 1 listopada w Polsce[end] – genezie i zwyczajach, ale również odwiedzić lokalne miejsca pamięci i cmentarz. Dzięki współczesnej technologii oraz zaangażowaniu klasy 2b, mogliśmy choć na chwilę przenieść się do Polski. W zamian za relację kolegów i koleżanek, przygotowaliśmy film i fotorelację o zwyczajach i obchodach Halloween w Irlandii. Jesteśmy niezwykle wdzięczni klasie 2b z Mrozów za nadesłaną relację, mamy nadzieję, że nasza spotkała się z równym zainteresowaniem i liczymy na więcej okazji do współpracy.

Robert Moskwa w naszej szkole

Warsztaty aktorskie z Robertem Moskwą? Czemu nie! W naszej szkole wszystko jest możliwe Pan Robert, znany m.in. z seriali „M jak Miłość” czy „Ojciec Mateusz”, odwiedził nas w ubiegłą sobotę,

Rosną gwiazdy dziennikarstwa

Nasi uczniowie wyrastają na gwiazdy dziennikarstwa! Publikacje naszych aspirujących felietonistów ukazują sią regularnie w Nasza Gazeta w Irlandii i Magazyn MIR W najnowszym numerze Magazynu MIR ukazał się reportaż Iny