Irlandia – Polska, współpraca przy świętach

W ostatnią sobotę 30 października, uczniowie klasy 3i obejrzeli online tour o obchodach Dnia Wszystkich Świętych w Polsce, przygotowany przez klasę 2b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrozach. Dzięki naszym kolegom i koleżankom mogliśmy nie tylko uzyskać informacje o obchodach 1 listopada w Polsce[end] – genezie i zwyczajach, ale również odwiedzić lokalne miejsca pamięci i cmentarz. Dzięki współczesnej technologii oraz zaangażowaniu klasy 2b, mogliśmy choć na chwilę przenieść się do Polski. W zamian za relację kolegów i koleżanek, przygotowaliśmy film i fotorelację o zwyczajach i obchodach Halloween w Irlandii. Jesteśmy niezwykle wdzięczni klasie 2b z Mrozów za nadesłaną relację, mamy nadzieję, że nasza spotkała się z równym zainteresowaniem i liczymy na więcej okazji do współpracy.

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!