Lekcje u starszaków

Co porabiali uczniowie w klasach starszych w ostatnią sobotę? Możemy Wam powiedzieć – działo się! W klasie 5 uczniowie trafili na Olimp i wystylizowani na bogów i boginie greckie poznawali mitologię grecką na języku polskim. Na historii w klasach 4 z kolei uczniowie wgryzali się w temat krain historycznych, ich zadaniem było odnalezienie stroju krakowskiego, czy im się udało? W klasie 8 natomiast uczniowie mieli za zadanie skompletowanie mundurów drugowojennych. [end] Dla jasności dodajemy, że broń prezentowana w trakcie lekcji była repliką pozbawioną nabojów, a zajęcia miały charakter czysto edukacyjny. Na geografii z kolei uczniowie stworzyli mapę Polski, poznawali jej sąsiadów, a przy okazji powtórzyli kierunki świata. Już wiedzą, gdzie znajduje się geometryczny środek Polski – w miejscowości Piątek (chyba tam szczególnie lubią ten dzień tygodnia) i geometryczny środek Europy – w Suchowoli! Klasy piąte oprócz zwiedzania Krakowa i jego okolic, miały okazję nauczyć się podstawowych kroków „krakowiaka” ! Można było przymierzyć czapkę od stroju krakowskiego.

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów