Lekcje u starszaków

Co porabiali uczniowie w klasach starszych w ostatnią sobotę? Możemy Wam powiedzieć – działo się! W klasie 5 uczniowie trafili na Olimp i wystylizowani na bogów i boginie greckie poznawali mitologię grecką na języku polskim. Na historii w klasach 4 z kolei uczniowie wgryzali się w temat krain historycznych, ich zadaniem było odnalezienie stroju krakowskiego, czy im się udało? W klasie 8 natomiast uczniowie mieli za zadanie skompletowanie mundurów drugowojennych. [end] Dla jasności dodajemy, że broń prezentowana w trakcie lekcji była repliką pozbawioną nabojów, a zajęcia miały charakter czysto edukacyjny. Na geografii z kolei uczniowie stworzyli mapę Polski, poznawali jej sąsiadów, a przy okazji powtórzyli kierunki świata. Już wiedzą, gdzie znajduje się geometryczny środek Polski – w miejscowości Piątek (chyba tam szczególnie lubią ten dzień tygodnia) i geometryczny środek Europy – w Suchowoli! Klasy piąte oprócz zwiedzania Krakowa i jego okolic, miały okazję nauczyć się podstawowych kroków „krakowiaka” ! Można było przymierzyć czapkę od stroju krakowskiego.

Inauguracja warsztatów druku 3D

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty