Lekcje u starszaków

Co porabiali uczniowie w klasach starszych w ostatnią sobotę? Możemy Wam powiedzieć – działo się! W klasie 5 uczniowie trafili na Olimp i wystylizowani na bogów i boginie greckie poznawali mitologię grecką na języku polskim. Na historii w klasach 4 z kolei uczniowie wgryzali się w temat krain historycznych, ich zadaniem było odnalezienie stroju krakowskiego, czy im się udało? W klasie 8 natomiast uczniowie mieli za zadanie skompletowanie mundurów drugowojennych. [end] Dla jasności dodajemy, że broń prezentowana w trakcie lekcji była repliką pozbawioną nabojów, a zajęcia miały charakter czysto edukacyjny. Na geografii z kolei uczniowie stworzyli mapę Polski, poznawali jej sąsiadów, a przy okazji powtórzyli kierunki świata. Już wiedzą, gdzie znajduje się geometryczny środek Polski – w miejscowości Piątek (chyba tam szczególnie lubią ten dzień tygodnia) i geometryczny środek Europy – w Suchowoli! Klasy piąte oprócz zwiedzania Krakowa i jego okolic, miały okazję nauczyć się podstawowych kroków „krakowiaka” ! Można było przymierzyć czapkę od stroju krakowskiego.

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a