Lekcje u starszaków

Co porabiali uczniowie w klasach starszych w ostatnią sobotę? Możemy Wam powiedzieć – działo się! W klasie 5 uczniowie trafili na Olimp i wystylizowani na bogów i boginie greckie poznawali mitologię grecką na języku polskim. Na historii w klasach 4 z kolei uczniowie wgryzali się w temat krain historycznych, ich zadaniem było odnalezienie stroju krakowskiego, czy im się udało? W klasie 8 natomiast uczniowie mieli za zadanie skompletowanie mundurów drugowojennych. [end] Dla jasności dodajemy, że broń prezentowana w trakcie lekcji była repliką pozbawioną nabojów, a zajęcia miały charakter czysto edukacyjny. Na geografii z kolei uczniowie stworzyli mapę Polski, poznawali jej sąsiadów, a przy okazji powtórzyli kierunki świata. Już wiedzą, gdzie znajduje się geometryczny środek Polski – w miejscowości Piątek (chyba tam szczególnie lubią ten dzień tygodnia) i geometryczny środek Europy – w Suchowoli! Klasy piąte oprócz zwiedzania Krakowa i jego okolic, miały okazję nauczyć się podstawowych kroków „krakowiaka” ! Można było przymierzyć czapkę od stroju krakowskiego.

31 Finał WOŚP za nami!

31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2023 za nami! Graliśmy głośno, graliśmy tłumnie, a co najważniejsze graliśmy dla wspaniałej sprawy – ratowania zdrowia i życia osób chorych na sepsę. Ostateczny

Bal na Zielonej Łące

Bal na Zielonej Łące dla naszych najmłodszych uczniów za nami. Przed Wami fotorelacja z tej niezwykle kolorowej zabawy, w trakcie której bawiły się motyle, biedronki, żabki, jeż a nawet duch!