Konkurs "Przysłowia są mądrością narodu"

Nawet lekcje przez Internet dają efekt!Uczniowie klas 5A oraz 5C, pod kierunkiem pani Justyny Kosmulskiej, napisali (i narysowali) prace domowe na temat polskich przysłów. 11 z nich zostało wybranych na konkurs „Przysłowia są mądrością narodu”, organizowany z okazji Dnia Języka Ojczystego przez Polską Macierz Szkolną pod patronatem honorowym Ambasadora RP. [end] W konkursie na przełomie lutego i marca wzięło udział 165 uczestników ze szkół polonijnych z całego świata.Tosia z klasy 5A otrzymała wyróżnienie! Tym bardziej cenne, że w tej kategorii startowali uczniowie od 11 do…16 lat! Gratulujemy Tosiu!!! Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne dyplomy z podobizną i cytatem Mikołaja Reja.Życzymy dalszych sukcesów i – oprócz znajomości jak największej ilości przysłów – umiejętności ich stosowania w codziennym życiu.