Konkurs "Przysłowia są mądrością narodu"

Nawet lekcje przez Internet dają efekt!Uczniowie klas 5A oraz 5C, pod kierunkiem pani Justyny Kosmulskiej, napisali (i narysowali) prace domowe na temat polskich przysłów. 11 z nich zostało wybranych na konkurs „Przysłowia są mądrością narodu”, organizowany z okazji Dnia Języka Ojczystego przez Polską Macierz Szkolną pod patronatem honorowym Ambasadora RP. [end] W konkursie na przełomie lutego i marca wzięło udział 165 uczestników ze szkół polonijnych z całego świata.Tosia z klasy 5A otrzymała wyróżnienie! Tym bardziej cenne, że w tej kategorii startowali uczniowie od 11 do…16 lat! Gratulujemy Tosiu!!! Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne dyplomy z podobizną i cytatem Mikołaja Reja.Życzymy dalszych sukcesów i – oprócz znajomości jak największej ilości przysłów – umiejętności ich stosowania w codziennym życiu.

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!