Kolejny Webinar Akademii Nauczyciela

W imieniu Grupy Edukacyjnej SEN zapraszamy na kolejny webinar Akademii Nauczyciela – RUCH, ZABAWA, NAUKA – JAK PRACUJĘ Z DZIEĆMI W KLASACH 1-3 BEZ OCEN, PODRĘCZNIKÓW I ĆWICZEŃ. Webinar poprowadzi Wiesława Mitulska, która od wielu lat pracuje z dziećmi bez ocen, podręczników i ćwiczeń według autorskiego programu Ruch, zabawa, nauka. [end]Webinar odbędzie się 19 kwietnia 2021 r. o godzinie 19.00 czasu polskiego na platformie zoom. Link do webinaru otrzyma każdy, kto zarejestruje się za pośrednictwem strony: https://akademia-nauczyciela.pl/21webinarium06/ Organizatorzy: Grupa Edukacyjna SEN https://edukacjasen.pl/AGENDARUCH, ZABAWA, NAUKA – JAK PRACUJĘ Z DZIEĆMI W KLASACH 1-3 BEZ OCEN, PODRĘCZNIKÓW I ĆWICZEŃDowiecie się, dlaczego warto odejść od ocen podręczników i ćwiczeń i skąd czerpać inspiracje do takiej pracy z dziećmi.- Poznacie sposoby na planowanie pracy wspólnie z uczniami i rozwijanie ich samodzielności. – Jeśli nie sprawdzian, to co? – czyli sposoby na monitorowanie rozwoju umiejętności dzieci.- Dowiecie się, jak tworzyć niestandardowe zadania – wyzwania.- Pokażę praktyczne przykłady pracy metodą projektu oraz jak przeprowadzić projekt od pomysłu na temat do różnych sposobów jego zakończenia.- Pokażę, w jaki sposób uczę dzieci uczenia się począwszy od pierwszej klasy.- Zainspiruję do pracy z dziećmi i rodzicami w oparciu o relacje.Serdecznie zapraszamy!

Program „Ratujemy i Uczymy Ratować”

W ubiegłą sobotę w klasach 2 odbyła się inauguracja programu Dublin WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Program działa w Irlandii już od kilku lat i pomógł przeszkolić wielu młodych ludzi

Wiosna w nauczaniu zintegrowanym

Do nauczania zintegrowanego zawitała wiosna! Ciepłe powietrze przywiało wiele kreatywnych lekcji, zadań i ćwiczeń do naszych najmłodszych klas. W klasie 0 junior dzieci poznały czym jest kosmos, a klasy 3