Gramy i wygrywamy w Misia Wojtka.

Jako szkoła kochamy nowe projekty! Miło nam poinformować o kolejnej inicjatywie, która z naszej inspiracji ujrzała światło dzienne. I Polonijny Turniej gry Misia Wojtka. Dla tych, którzy nie znają gry – szybkie wyjaśnienie. Grę planszową, opierającą swoją fabułę na przygodach legendarnego Misia Wojtka, wymyśliły dwie uczennice wrocławskiej podstawówki Ola i Magda Gąsiorek a przygotował i wydał Instytut Pamięci Narodowej. [end] Postanowiliśmy połączyć swoje siły z Instytutem i przygotować /zdalne/ Regionalne rozgrywki I Ogólnoświatowego Polonijnego Turnieju Edukacyjnej Gry Planszowej – „Miś Wojtek”. Do gry zgłosiło się 47 szkół z 17 krajów i z 3 kontynentów! W tym oczywiście nasza – reprezentowana przez Stanisława – ucznia 8 klasy i Dominikę – uczennicę klasy 6a. Opiekunką Drużyny Misie z Zielonej Wyspy, bo pod taką nazwą występujemy, jest Joanna Prusak. Nasza drużyna ma za sobą już pierwszy sukces! W rozgrywkach drużynowych Regionu Zachodniego w swojej grupie zajęliśmy I miejsce! Po brawurowej i szybkiej rozgrywce pokonaliśmy drużyny z Londynu, Liverpoolu i Hamburga. Gratulujemy naszym dzielnym zawodnikom. Nie możemy się już doczekać 22 kwietnia na kolejną fazę rozgrywek.Gdybyście chcieli dołączyć do zabawy, jako kibice, serdecznie zapraszamy do śledzenie strony https://edukacjasen.pl/wojtek/,gdzie znajdziecie najnowsze informacje, wyniki oraz linki do rozgrywek, które odbywają się w tradycyjne Misiowe czwartki. Ahoj przygodo!

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a