Gramy i wygrywamy w Misia Wojtka.

Jako szkoła kochamy nowe projekty! Miło nam poinformować o kolejnej inicjatywie, która z naszej inspiracji ujrzała światło dzienne. I Polonijny Turniej gry Misia Wojtka. Dla tych, którzy nie znają gry – szybkie wyjaśnienie. Grę planszową, opierającą swoją fabułę na przygodach legendarnego Misia Wojtka, wymyśliły dwie uczennice wrocławskiej podstawówki Ola i Magda Gąsiorek a przygotował i wydał Instytut Pamięci Narodowej. [end] Postanowiliśmy połączyć swoje siły z Instytutem i przygotować /zdalne/ Regionalne rozgrywki I Ogólnoświatowego Polonijnego Turnieju Edukacyjnej Gry Planszowej – „Miś Wojtek”. Do gry zgłosiło się 47 szkół z 17 krajów i z 3 kontynentów! W tym oczywiście nasza – reprezentowana przez Stanisława – ucznia 8 klasy i Dominikę – uczennicę klasy 6a. Opiekunką Drużyny Misie z Zielonej Wyspy, bo pod taką nazwą występujemy, jest Joanna Prusak. Nasza drużyna ma za sobą już pierwszy sukces! W rozgrywkach drużynowych Regionu Zachodniego w swojej grupie zajęliśmy I miejsce! Po brawurowej i szybkiej rozgrywce pokonaliśmy drużyny z Londynu, Liverpoolu i Hamburga. Gratulujemy naszym dzielnym zawodnikom. Nie możemy się już doczekać 22 kwietnia na kolejną fazę rozgrywek.Gdybyście chcieli dołączyć do zabawy, jako kibice, serdecznie zapraszamy do śledzenie strony https://edukacjasen.pl/wojtek/,gdzie znajdziecie najnowsze informacje, wyniki oraz linki do rozgrywek, które odbywają się w tradycyjne Misiowe czwartki. Ahoj przygodo!

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka