Wielkanoc 2021

Wielkanoc 2021 u starszaków, w tym roku troszeczkę inaczej niż zwykle, ale inaczej nie znaczy gorzej! Wręcz przeciwnie! Udało nam się podtrzymać tradycję i zasiąść do stołów wielkanocnych, przygotować pisanki i kraszanki, skosztować potraw typowych dla polskiego stołu wielkanocnego, w tym pyszny żurek/barszcz biały oraz mazurki, wykonane przez jedną z naszych nauczycielek Aleksandrę Kalksztejn- Rybicką. [end] Uczniowie dowiedzieli się, co można włożyć do koszyczka wielkanocnego i jakie są tradycje wielkanocne w całej Polsce. Skorzystaliśmy również z okazji i wręczyliśmy zwycięzcom I Zdalnej Światowej Olimpiady Szkół Polonijnych nagrody oraz dyplomy. Jeszcze raz przyjmijcie nasze gratulacje. W projekcie „Wielkanoc 2021” dzielnie pomagała grupa projektowa naszej najstarszej klasy licealnej. Zobaczcie zdjęcia naszych fotografów z całej, bardzo intensywnej, soboty.

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a