Wielkanoc 2021

Wielkanoc 2021 u starszaków, w tym roku troszeczkę inaczej niż zwykle, ale inaczej nie znaczy gorzej! Wręcz przeciwnie! Udało nam się podtrzymać tradycję i zasiąść do stołów wielkanocnych, przygotować pisanki i kraszanki, skosztować potraw typowych dla polskiego stołu wielkanocnego, w tym pyszny żurek/barszcz biały oraz mazurki, wykonane przez jedną z naszych nauczycielek Aleksandrę Kalksztejn- Rybicką. [end] Uczniowie dowiedzieli się, co można włożyć do koszyczka wielkanocnego i jakie są tradycje wielkanocne w całej Polsce. Skorzystaliśmy również z okazji i wręczyliśmy zwycięzcom I Zdalnej Światowej Olimpiady Szkół Polonijnych nagrody oraz dyplomy. Jeszcze raz przyjmijcie nasze gratulacje. W projekcie „Wielkanoc 2021” dzielnie pomagała grupa projektowa naszej najstarszej klasy licealnej. Zobaczcie zdjęcia naszych fotografów z całej, bardzo intensywnej, soboty.

XIII Olimpiada Szkół Polonijnych z Irlandii

350 testów, 36 artystów, ponad 120 sportowców, 5 szkół i wspaniała atmosfera – tego doświadczyliśmy podczas XIII Olimpiady Szkół Polonijnych z Irlandii, która odbyła się w minioną sobotę. Patronem i

Konkursy! Nasi uczniowie triumfują.

Nasi uczniowie po raz kolejny triumfują w kolejnych konkursach!W ubiegłą sobotę w Polska Akademia Wiedzy w Dublinie odbył się konkurs „Mistrz Ortografii”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie we wszystkich kategoriach wiekowych