Dzień Języka Ojczystego

Jak Polska Szkoła SEN świętowała ten arcyważny dla Polonii dzień? Na wiele sposobów. W trakcie lekcji języka polskiego nauczyciele przygotowali super łamańce językowe, ciekawostki o powstaniu polskiej mowy oraz zagadki ortograficzne. [end] Klasa 7a wraz z rodzicami i wychowawczynią Agnieszką Matys-Foley przygotowała „Podróż z językiem polskim”. Możecie film zobaczyć pod tym linkiem: https://youtu.be/dIlp2TLaheM Ukoronowanie obchodów było spotkanie z Panią Ambasador Anną Sochańską oraz Kierownikiem Konsulatu Panem Grzegorzem Salą. Nasi goście spotkali się z młodzieżą klas licealnych. Rozmawialiśmy o polskiej i irlandzkiej kulturze, języku oraz literaturze. Uczniowie dopytywali też o decyzje dotyczące wyboru ścieżki kariery, czas matur i najlepszy sposób radzenia sobie ze stresem egzaminów. W spotkaniu uczestniczył również Karol, syn Pani Ambasador, który opowiedział o swoich doświadczeniach po przyjeździe do Irlandii. Dziękujemy serdecznie naszym gościom za to spotkanie i już wyczekujemy kolejnych okazji do rozmowy, tym razem już nie zdalnie, a w naszej szkole.

Inauguracja warsztatów druku 3D

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty