Dzień Języka Ojczystego

Jak Polska Szkoła SEN świętowała ten arcyważny dla Polonii dzień? Na wiele sposobów. W trakcie lekcji języka polskiego nauczyciele przygotowali super łamańce językowe, ciekawostki o powstaniu polskiej mowy oraz zagadki ortograficzne. [end] Klasa 7a wraz z rodzicami i wychowawczynią Agnieszką Matys-Foley przygotowała „Podróż z językiem polskim”. Możecie film zobaczyć pod tym linkiem: https://youtu.be/dIlp2TLaheM Ukoronowanie obchodów było spotkanie z Panią Ambasador Anną Sochańską oraz Kierownikiem Konsulatu Panem Grzegorzem Salą. Nasi goście spotkali się z młodzieżą klas licealnych. Rozmawialiśmy o polskiej i irlandzkiej kulturze, języku oraz literaturze. Uczniowie dopytywali też o decyzje dotyczące wyboru ścieżki kariery, czas matur i najlepszy sposób radzenia sobie ze stresem egzaminów. W spotkaniu uczestniczył również Karol, syn Pani Ambasador, który opowiedział o swoich doświadczeniach po przyjeździe do Irlandii. Dziękujemy serdecznie naszym gościom za to spotkanie i już wyczekujemy kolejnych okazji do rozmowy, tym razem już nie zdalnie, a w naszej szkole.

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a