VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Lokomotywa 2020"

VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „LOKOMOTYWA 2020” – FINAŁW tym roku konkurs odbył się w formule online. W finale udział wzięło 65 uczniów z 26 szkół polonijnych.My jako szkoła znów mamy powód do dumy i wielka radość nas rozpiera! Chociaż świat zwolnił (pandemia/obostrzenia) to nasi uczniowie nieprzerwanie i z sukcesem „pędzą” do przodu. GROMKIE BRAWA DLA NASZYCH FINALISTÓW! [end]Mamy dwa miejsca na podium i dwa wyróżnienia:Marysia Kubiak – I miejsce (kl.3-4) Karolina Koszorz – III miejsce (kl.5-6)Julia Rzeszutko – Wyróżnienie (kl.1-2)Aleksandra Owsianka – Wyróżnienie (7-8 / liceum)Z całego serca gratulujemy Marysi, Karolinie, Julii, Oli i dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły.

RUR w klasach drugich i trzecich

Uczniowie klas drugich i trzecich po raz kolejny wzięli udział w warsztatach w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Poznanie zasad pierwszej pomocy to dopiero początek. Kluczowym elementem jest

XIII Olimpiada Szkół Polonijnych z Irlandii

350 testów, 36 artystów, ponad 120 sportowców, 5 szkół i wspaniała atmosfera – tego doświadczyliśmy podczas XIII Olimpiady Szkół Polonijnych z Irlandii, która odbyła się w minioną sobotę. Patronem i