11 listopada w naszej szkole

Obchody Odzyskania Niepodległości w naszej szkole zawsze świętujemy z przytupem. W związku z nowymi obostrzeniami nie mogliśmy przygotować wspólnego świętowania, jak to mamy w tradycji, nie zmienia to faktu, że każda klasa i każdy nauczyciel stanęli na wysokości zadania i przygotowali obchody indywidualnie, ale z równym pietyzmem. [end]Na lekcjach historii uczniowie klas młodszych oglądali animację o Józefie Piłsudskim i grali w quizy, starsi uczniowie mieli przygotowaną grę edukacyjną. Na lekcjach języka polskiego uczniowie klasy 6c składali życzenia Niepodległej na specjalnych szablonach „Kartka dla Polski”. Posłuchajcie życzeń z jednej z nich: „Droga Polsko życzę Ci dużo wolności. I żebyś była wolna na zawsze. Wszystkiego najlepszego. Kocham Cię Ojczyzno!!!!”, napisała Maja Urbaniak. W przedszkolu podczas zajęć rocznicowych nasi najmłodsi utrwalali wiedzę o symbolach narodowych, słuchali Mazurka Dąbrowskiego, poznali Smoka Wawelskiego oraz zaśpiewali naszą Piosenkę o Polsce, która powstała na 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. U pierwszoklasistów uczniowie zapoznawali się z historią kraju, a także poznawali symbole narodowe. Odśpiewany został Hymn Polski oraz każdy samodzielnie przygotował swój plakat z symbolami narodowymi. Dziękujemy drodzy uczniowie i nauczyciele za godne świętowanie naszego narodowego święta Odzyskania Niepodległości. Koniecznie zajrzyjcie do galerii, by obejrzeć fotorelacje z zajęć.

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka