11 listopada w naszej szkole

Obchody Odzyskania Niepodległości w naszej szkole zawsze świętujemy z przytupem. W związku z nowymi obostrzeniami nie mogliśmy przygotować wspólnego świętowania, jak to mamy w tradycji, nie zmienia to faktu, że każda klasa i każdy nauczyciel stanęli na wysokości zadania i przygotowali obchody indywidualnie, ale z równym pietyzmem. [end]Na lekcjach historii uczniowie klas młodszych oglądali animację o Józefie Piłsudskim i grali w quizy, starsi uczniowie mieli przygotowaną grę edukacyjną. Na lekcjach języka polskiego uczniowie klasy 6c składali życzenia Niepodległej na specjalnych szablonach „Kartka dla Polski”. Posłuchajcie życzeń z jednej z nich: „Droga Polsko życzę Ci dużo wolności. I żebyś była wolna na zawsze. Wszystkiego najlepszego. Kocham Cię Ojczyzno!!!!”, napisała Maja Urbaniak. W przedszkolu podczas zajęć rocznicowych nasi najmłodsi utrwalali wiedzę o symbolach narodowych, słuchali Mazurka Dąbrowskiego, poznali Smoka Wawelskiego oraz zaśpiewali naszą Piosenkę o Polsce, która powstała na 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. U pierwszoklasistów uczniowie zapoznawali się z historią kraju, a także poznawali symbole narodowe. Odśpiewany został Hymn Polski oraz każdy samodzielnie przygotował swój plakat z symbolami narodowymi. Dziękujemy drodzy uczniowie i nauczyciele za godne świętowanie naszego narodowego święta Odzyskania Niepodległości. Koniecznie zajrzyjcie do galerii, by obejrzeć fotorelacje z zajęć.

Karol Koszorz – nasz poeta

Chwalimy się naszym niezwykle utalentowanym uczniem, szkolnym poetą i człowiekiem Renesansu – Karolem Koszorzem! Wywiad z nim ukazał się w Magazyn MIR, a przeprowadziła go Magdalena Marciak, nasza polonistka. Polecamy

Mikołajki

Mikołaj zawitał i do naszej szkoły! I jak to Mikołaj, nie przybył z pustymi rękoma, o nie, lecz z workami pełnymi prezentów dla naszych małych i dużych uczniów. Każdy kto