11 listopada w naszej szkole

Obchody Odzyskania Niepodległości w naszej szkole zawsze świętujemy z przytupem. W związku z nowymi obostrzeniami nie mogliśmy przygotować wspólnego świętowania, jak to mamy w tradycji, nie zmienia to faktu, że każda klasa i każdy nauczyciel stanęli na wysokości zadania i przygotowali obchody indywidualnie, ale z równym pietyzmem. [end]Na lekcjach historii uczniowie klas młodszych oglądali animację o Józefie Piłsudskim i grali w quizy, starsi uczniowie mieli przygotowaną grę edukacyjną. Na lekcjach języka polskiego uczniowie klasy 6c składali życzenia Niepodległej na specjalnych szablonach „Kartka dla Polski”. Posłuchajcie życzeń z jednej z nich: „Droga Polsko życzę Ci dużo wolności. I żebyś była wolna na zawsze. Wszystkiego najlepszego. Kocham Cię Ojczyzno!!!!”, napisała Maja Urbaniak. W przedszkolu podczas zajęć rocznicowych nasi najmłodsi utrwalali wiedzę o symbolach narodowych, słuchali Mazurka Dąbrowskiego, poznali Smoka Wawelskiego oraz zaśpiewali naszą Piosenkę o Polsce, która powstała na 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. U pierwszoklasistów uczniowie zapoznawali się z historią kraju, a także poznawali symbole narodowe. Odśpiewany został Hymn Polski oraz każdy samodzielnie przygotował swój plakat z symbolami narodowymi. Dziękujemy drodzy uczniowie i nauczyciele za godne świętowanie naszego narodowego święta Odzyskania Niepodległości. Koniecznie zajrzyjcie do galerii, by obejrzeć fotorelacje z zajęć.

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów