Lekcja historii

Uczniowie klasy 8, którzy aktualnie przerabiają historię II wojny światowej, mogli doświadczyć w ostatnią sobotę „żywej” historii. Odwiedził ich bowiem Pan Robert, który w mundurze kaprala wojska polskiego z okresu kampanii wrześniowej zaprezentował nie tylko umundurowanie, broń, ale również cały osprzęt żołnierski. [end] Wśród artefaktów znalazły się także oryginalne polskie i niemieckie banknoty oraz fotografie z lat 40-tych. Dziękujemy Panu Robertowi za wizytę!

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!