Rusza POLONIJNA SZKOŁA ONLINE!

Rusza POLONIJNA SZKOŁA ONLINE w formie warsztatów dla nauczycieli polonijnych!Polska Szkoła SEN wraz z Polskim Stowarzyszeniem Pedagogów i Animatorów KLANZA ma zaszczyt zaprosić wszystkich nauczycieli polonijnych do uczestnictwa w wyjątkowym projekcie edukacyjnym powstałym na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej w oparciu o współpracę i opiekę merytoryczną ekspertów z trzech Uniwersytetów z Poznania i Krakowa oraz partnerów i konsultantów z krajów z całego świata.[end]Projekt zakłada przeprowadzenie 44 darmowych webinarów, 90 minut każde w terminie od września do grudnia 2020 r. o stałej godzinie 19:00 czasu polskiego /za wyjątkiem webinarów z matematyki, które rozpoczną się o 19:30/W tym:16 webinarów dla nauczycieli klas 1-3 SP16 webinarów dla nauczycieli klas 4-8 SP /w tym dla nauczycieli klas ponadpodstawowych/7 webinarów z obsługi technicznej szkoły on-line, zarządzania szkołami, komunikacji, pracy zespołowej i współpracy międzynarodowej5 webinarów z psychologii rozwoju dzieckaPełna lista webinarów: https://akademia-nauczyciela.pl/kalendarz/ Szkolenia obejmują przedmioty nauczane w szkołach polonijnych prowadzonych zgodnie z Podstawą Programową MEN oraz w oparciu o platformę Włącz Polskę z uwzględnieniem scenariuszy zajęć, lekcji poświęconych patronom roku 2020 i rocznicowym wydarzeniom historycznym. Ponadto oferujemy również szkolenia z obsługi technicznej szkoły online oraz kursy z psychologii, dwujęzyczności, zarządzania szkołami, komunikacji, pracy zespołowej i współpracy międzynarodowej.Uczestnicy webinariów, poza szkoleniami, otrzymają 200 nagranych jednostek lekcyjnych i 100 prezentacji multimedialnych do przeprowadzenia tych lekcji. Każdy z uczestników otrzyma zaświadczenie o uczestnictwie w formie doskonalenia zawodowego. Zapisy na pierwsze webinarium 1 września 2020: „Jak postawić szkołę online, praktyczne wskazówki. Obsługa platformy Włącz Polskę”, które poprowadzą dr Joanna Wójtowicz – nauczyciel konsultant z ramienia ORPEG oraz Tomasz Bastkowski wraz z zespołem Polskiej Szkoły SEN w Dublinie, dostępne są już na stronie: https://akademia-nauczyciela.pl/webinaria/Zapraszamy bardzo serdecznie!

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów