Tak się bawimy w Belgii!

W niedziele rozpoczęliśmy IV turnus „Kolonie Międzynarodowe” w Belgii w Domu Polskim „Millennium” w Comblain-la-Tour.Ideą organizacji tego rodzaju kolonii jest integracja polskich dzieci i młodzieży rozsianych po całym świecie! To wspólna praca projektowa, spotkania, które umożliwiają mowę w języku ojczystym, poznawanie kultury naszego kraju oraz wymianę doświadczeń.[end]Zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani przez personel oraz pozostałych uczestników kolonii. Już od pierwszych chwil poczuliśmy magię tego miejsca. Po kolacji wzięliśmy udział w zabawach i grach integracyjnych.Poniedziałek powitał nas słoneczną pogodą. Kolejny dzień pełen atrakcji – przeciąganie liny, koszykówka, badminton. Gwoździem programu była Wodna Olimpiada. Dzień zakończyliśmy w wyśmienitych humorach!We wtorek, zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy do grot „Grotte de Comblain, Comblain-au-Pont”. Podczas pieszej wędrówki, mieliśmy okazje podziwiać piękne widoki. Kiedy dotarliśmy na miejsce, przewodnik opowiedział nam jak powstają jaskinie oraz formy skalne. Przyodziani w kaski (i w bardzo stylowe maseczki) zeszliśmy do groty. To co stworzyła sama natura zapiera dech w piersiach… Wieczorem rozpalaliśmy ognisko. Były śpiewy i tańce!Środa to dzień w którym królował taniec. Przy najnowszych hitach, uczyliśmy się układów tanecznych. Po obiednim odpoczynku, nasza kadra w fantastyczny sposób przekształciła znaną grę planszową w grę terenową. Trzeba było logicznie pomyśleć aby zebrać jak najwięcej punktów! Dzień zakończyliśmy pysznych grillem i seansem filmowym.Pozdrawiamy ze słonecznej Belgii.

Wielkanoc folklorem malowana

Wielkanoc to czas nie tylko religijnych refleksji, ale także radości, twórczej zabawy i wspólnoty. W naszej szkole, jak co roku, uczniowie i nauczyciele przygotowali wyjątkowe przedstawienie, które nie tylko celebruje