Tak się bawimy w Belgii!

W niedziele rozpoczęliśmy IV turnus „Kolonie Międzynarodowe” w Belgii w Domu Polskim „Millennium” w Comblain-la-Tour.Ideą organizacji tego rodzaju kolonii jest integracja polskich dzieci i młodzieży rozsianych po całym świecie! To wspólna praca projektowa, spotkania, które umożliwiają mowę w języku ojczystym, poznawanie kultury naszego kraju oraz wymianę doświadczeń.[end]Zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani przez personel oraz pozostałych uczestników kolonii. Już od pierwszych chwil poczuliśmy magię tego miejsca. Po kolacji wzięliśmy udział w zabawach i grach integracyjnych.Poniedziałek powitał nas słoneczną pogodą. Kolejny dzień pełen atrakcji – przeciąganie liny, koszykówka, badminton. Gwoździem programu była Wodna Olimpiada. Dzień zakończyliśmy w wyśmienitych humorach!We wtorek, zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy do grot „Grotte de Comblain, Comblain-au-Pont”. Podczas pieszej wędrówki, mieliśmy okazje podziwiać piękne widoki. Kiedy dotarliśmy na miejsce, przewodnik opowiedział nam jak powstają jaskinie oraz formy skalne. Przyodziani w kaski (i w bardzo stylowe maseczki) zeszliśmy do groty. To co stworzyła sama natura zapiera dech w piersiach… Wieczorem rozpalaliśmy ognisko. Były śpiewy i tańce!Środa to dzień w którym królował taniec. Przy najnowszych hitach, uczyliśmy się układów tanecznych. Po obiednim odpoczynku, nasza kadra w fantastyczny sposób przekształciła znaną grę planszową w grę terenową. Trzeba było logicznie pomyśleć aby zebrać jak najwięcej punktów! Dzień zakończyliśmy pysznych grillem i seansem filmowym.Pozdrawiamy ze słonecznej Belgii.

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!