Magiczna bransoletka

Pisać sztuki teatralne? Robić dekoracje? Organizować przedstawienie (bilety, afisze, zaproszenia)? Dla klasy 6cd to nic trudnego, o czym mogliśmy przekonać się w ostatnią sobotę. Wówczas to po raz pierwszy – ale nie ostatni – widownia szkoły SEN miała przyjemność zobaczyć sztukę pt. „Magiczna bransoletka” napisaną przez klasę podczas zajęć języka polskiego z Panią Izabelą Bochniarz. Na scenie można było podziwiać świetną grę aktorów, w których wcielili się: Oktavia Maliszewska – Melody (główna bohaterka), Aleksandra Owsianka (mama), Dawid Czyż (tata), Lena Plewińska (ptak) i Franciszek Borzycki (narrator). [end]Oprawę muzyczną przygotowała Pani Justyna Kosmulska. W projekt była zaangażowana cała klasa, za co należą się jej wielkie brawa! Dziękujemy również Rodzicom, którzy zawsze byli gotowi spieszyć z pomocą.

XIII Olimpiada Szkół Polonijnych z Irlandii

350 testów, 36 artystów, ponad 120 sportowców, 5 szkół i wspaniała atmosfera – tego doświadczyliśmy podczas XIII Olimpiady Szkół Polonijnych z Irlandii, która odbyła się w minioną sobotę. Patronem i

Konkursy! Nasi uczniowie triumfują.

Nasi uczniowie po raz kolejny triumfują w kolejnych konkursach!W ubiegłą sobotę w Polska Akademia Wiedzy w Dublinie odbył się konkurs „Mistrz Ortografii”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie we wszystkich kategoriach wiekowych