10-lecie naszej Szkoły!

100 lat dla naszej Szkoły! Co to były za urodziny! Równo 10 lat temu rozpoczęła działalność nasza ukochana szkoła, na początku skromnie, by po 10 latach móc świętować z przytupem z 650 uczniami i 60 nauczycielami na pokładzie!Na liście naszych dostojnych gości zaproszonych z całej Europy, znaleźli się: Pani Ambasador RP Anna Sochańska, Łukasz Mikołajczyk – Wojewoda Wielkopolski, Senator RP,[end] Adam Hlebowicz Dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN, Agnieszka Wybiral – Wicekonsul ds. Polonijnych, Barbara Wojda – Prezes Polskiej Macierzy Szkolnej w Belgii, Agnieszka Adamska – Kierownik Szkoły Polskiej w Cavan, dr Elżbieta Ławczys – językoznawca, ekspertka Kampanii Kto Ty Jesteś?, Ewa Kiraga – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku, Izabela Kaszkin – Dyrektor ZSP im. Jana Pawła II w Miłakowie, Justyna Zabiełło- Sekretarz Gminy Miłakowo, Krzysztof Cieślik – Prezes UKS nr 12 w Łodzi, Kinga Kubień Polska Szkoła IDEA w Athlone, dr Krzysztof Szulborski – Burmistrz Miłakowa, wykładowca na Wydziale Nauk Społecznych UWM, Krzysztof Żarnoch – Z-ca burmistrza Miłakowa, Lucyna Bzowska – Wiceprezes PSPiA Klanza, Magdalena Grześkiewicz – Dyrektor Polskiej Szkoły IDEA w Athlone, Magdalena Robaszkiewicz – kierownik Działu Edukacji i Obsługi Wystaw MPPP, Mariusz Jabłoński – Z-ca Dyrektora ds. Sportu i Promocji Szkoły. ZSP im. Jana Pawła II w Miłakowie, dr Michał Bogacki – Dyrektor MPPP w Gnieźnie, Paweł Arndt – Senator RP, Sebastian Jaworowski – Stowarzyszenie Wspólnota Polska, Stella Strzemecka – ekspertka kampanii Kto Ty Jesteś, doktorantka Uniwersytetu Jagiellońskiego, Sylwia Gołębiewska – Dyrektor Polskiej Szkoły w Dundalk, Teodozja Gorlewska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku, Wojciech Ziemniak – Senator RP, Ojciec Robert Regula.Oficjalną część obchodów otworzył Dyrektor Szkoły Tomasz Bastkowski witając zaproszonych gości, rodziców i uczniów. Następnie Pani Ambasador RP w Dublinie Anna Sochańska odczytała list gratulacyjny od Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy. Kolejnym punktem programu były dwa wykłady: „Zagrożenia cyberprzestrzeni – infoholizm, narkotyk dwudziestego pierwszego wieku” i „Inteligencje Wielorakie”, które wygłosił Wojewoda Wielkopolski, Łukasz Mikołajczyk.W tym samym czasie na sali gimnastycznej odbywał się spektakl „Kozucha Kłamczucha” w wykonaniu teatru kukiełkowego „Pasikonik”, po którym wniesiono urodzinowy tort! Podobny tort pojawił się w sali oficjalnych obchodów. O odkrojenie pierwszego kawałka poprosiliśmy Panią Ambasador. Po części słodkiej wróciliśmy do wykładów. I tak pierwszy ‘Legendę o Piastowskiej Matce Królów” wygłosił dr Michał Bogacki, Dyrektor Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.Po nim wystąpili uczniowie naszej szkoły Audrey i Stanisław, którzy opowiedzieli o sławnych Polkach i Polakach. Z podobnym tematem, ale w odsłonie „rapowej”, zaprezentowali się nasi najstarsi uczniowie z liceum: Wiktoria, Martyna, Jakub i Stanisław.Uroczystości urodzinowe nie mogą się obyć bez podziękowań i prezentów, i tak otrzymaliśmy wiele wspaniałych słów od naszych gości, gratulacji oraz życzeń kolejnych 100 lat istnienia.Po części oficjalnej zaprosiliśmy wszystkich na salę gimnastyczną, gdzie nasza dyrekcja, kadra oraz uczniowie wystąpili w nieco innej odsłonie, a mianowicie zagrali postaci z bajek w przedstawieniu teatralnym: „Bajki niechciajki”, autorstwa Justyny Kosmulskiej i Tomasza Bastkowskiego. Zabawa była przednia! Oklaski ogromne. I tak zakończyliśmy część oficjalną. Kontynuacją obchodów był bal, na którym stawiło się 220 uczestników punktualnie o godz. 20.00 w Clayton Hotel Dublin Airport, by świętować urodziny naszej szkoły. Wśród biesiadników pojawili się wszyscy nasi zaproszeni dostojni goście w tym Pani Ambasador RP w Dublinie Anna Sochańska, Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk, Burmistrz Miłakowa Krzysztof Szulborski, Dyrektor Biura Edukacji Narodowej Adam Hlebowicz, Dyrektor Muzeum Początków Państwa Polskiego Michał Bogacki czy nasze ukochane mentorki Lucyna Bzowska i Elżbieta Ławczys, rodzice oraz ich zaproszeni goście. Zabawa trwała do 2:00 nad ranem i nie było jednej piosenki, podczas której parkiet byłby pusty! A to wszystko za sprawą naszych muzyków: DJ Daro i Marty Janiszewskiej. W trakcie wieczoru nauczyciele wręczyli prezenty Dyrektorowi Tomaszowi Bastkowskiemu i Wicedyrektor Agnieszce Matys za ich ciężką pracę na rzecz szkoły i uczniów. Wszystkim przybyłym gościom najserdeczniej dziękujemy za wspaniałą zabawę do białego rana!Dziękujemy wszystkim gościom, uczniom i rodzicom za wspólne świętowanie!

Wielkanoc folklorem malowana

Wielkanoc to czas nie tylko religijnych refleksji, ale także radości, twórczej zabawy i wspólnoty. W naszej szkole, jak co roku, uczniowie i nauczyciele przygotowali wyjątkowe przedstawienie, które nie tylko celebruje