Wigilia 2019

Wigilia szkolna już w najbliższą sobotę o godzinie 14:30, tradycyjnie na sali gimnastycznej! Serdecznie zapraszamy zatem wszystkich rodziców, dziadków, ciocie, wujków i przyjaciół. Bądźcie z nami i świętujmy razem Boże Narodzenie 2019.Podobnie jak w ubiegłym roku będzie coś dla „ducha” – inscenizacja, kolędy, tańce oraz coś dla „ciała” – pyszny barszcz, krokiety, ciasteczka owsiane, kawa, herbata.[end]Wigilia w całości – smakowite co nieco, dekoracje, oprawa muzyczna, inscenizowane kolędowanie – będzie przygotowana przez naszych uczniów, rodziców i nauczycieli. Zawsze jednak prosimy o dodatkowe słodkości w postaci ciast lub słodyczy. I nigdy się nie zawiedliśmy, mamy nadzieje że i tak będzie w tym roku. Ciasta i słodycze prosimy dostarczyć do szkoły rano lub przed 14.30 na salę gimnastyczną.W trakcie Wigilii odbędzie się KIERMASZ ŚWIĄTECZNY w budynku irlandzkim – Colaiste Mhuire do godziny 13.00, a później na sali gimnastycznej w godzinach 14.00 – 16.00 . Wystawione zostaną polskie książki świąteczne – szczególnie polecamy tytuły dla dzieci, doskonały prezent pod choinkę. Serdecznie zapraszamy!Szczegóły organizacyjne dotyczące tego wyjątkowego dnia otrzymają Państwo drogą mailową.Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!

Publikacja „Polonijnym szlakiem”

Polonijnych z Irlandii. Wręczenie tomików autorom odbyło się w ubiegłą sobotę na sali teatralnej, w obecności wszystkich uczniów szkoły New Cross College. W tomiku poezji „Polonijnym szlakiem” znalazły się wiersze

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego