Pasowanie klas pierwszych

Pasowanie pierwszych klas to wydarzenie niezwykle ważne w naszej szkole. Z ogromną dumą i przyjemnością obserwujemy uczniów, którzy w słowach przysięgi obiecują zawsze dobrze się bawić i zmieniać świat. W tym roku uroczystość pasowania, w tematyce bardzo kosmicznej, została uświetniona obecnością wyjątkowych gości: Konsula RP w Dublinie, Pani poseł Joanny Fabisiak, przedstawicieli Polonii reprezentujących konkurs „Być Polakiem”, którzy jak kosmiczne planety krążyli wokół naszych pierwszaków i pasowali je wielkimi ołówkami na znak przyjęcie do braci uczniowskiej szkoły SEN. [end]Wspaniała oprawa wizualna i muzyczna, doskonale przygotowana i poprowadzona przez Panie Joanną i Justynę uroczystość, przy doskonałej współpracy z wychowawcami, dała, chciałoby się powiedzieć, kosmiczny efekt. Zdjęcia zamieszczone w galerii wykonał uczeń najstarszej klasy – Adam. To się nazywa współpraca między klasami!

RUR w klasach drugich i trzecich

Uczniowie klas drugich i trzecich po raz kolejny wzięli udział w warsztatach w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Poznanie zasad pierwszej pomocy to dopiero początek. Kluczowym elementem jest

XIII Olimpiada Szkół Polonijnych z Irlandii

350 testów, 36 artystów, ponad 120 sportowców, 5 szkół i wspaniała atmosfera – tego doświadczyliśmy podczas XIII Olimpiady Szkół Polonijnych z Irlandii, która odbyła się w minioną sobotę. Patronem i