Inauguracja konkursu "Być Polakiem"

Konkurs „Być Polakiem” organizowany od 10 lat cieszący się ogromną popularnością wśród Polonii na całym świecie, a w tym roku zawitał do Dublina. Konkurs zainicjowany przez posłankę Joannę Fabisiak umacnia tożsamość dzieci i młodzieży polonijnej. W samym 2019 roku udział w nim wzięło kilka tysięcy osób z 36 krajów świata.[end]19 października nastąpiła oficjalna inauguracja konkursu w rezydencji Ambasady RP w Dublinie, w której wzięli udział Ambasador RP w Dublinie Anna Sochańska, przedstawiciele Ambasady i Konsulatu, zaproszeni goście, Harcerze, przedstawiciele Polonii z różnych zakątków świata oraz nauczyciele naszej szkoły. Oficjalnego otwarcia konkursu dokonała pomysłodawczyni Joanna Fabisiak, wraz z towarzyszącymi jej gośćmi. W programie wieczoru znalazła się projekcja kilku filmów uczniów biorących udział w konkursie. Publiczność wielce wzruszona, długo oklaskiwała każdy z nich. W przerwach między filmami i przemówieniami mogliśmy zobaczyć taniec irlandzki w wykonaniu Antoniego z Athlone, który podbija Europę swoim talentem. Po części oficjalnej, publiczność została zaproszona na recepcję i wspólne zdjęcia.

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a