Inauguracja konkursu "Być Polakiem"

Konkurs „Być Polakiem” organizowany od 10 lat cieszący się ogromną popularnością wśród Polonii na całym świecie, a w tym roku zawitał do Dublina. Konkurs zainicjowany przez posłankę Joannę Fabisiak umacnia tożsamość dzieci i młodzieży polonijnej. W samym 2019 roku udział w nim wzięło kilka tysięcy osób z 36 krajów świata.[end]19 października nastąpiła oficjalna inauguracja konkursu w rezydencji Ambasady RP w Dublinie, w której wzięli udział Ambasador RP w Dublinie Anna Sochańska, przedstawiciele Ambasady i Konsulatu, zaproszeni goście, Harcerze, przedstawiciele Polonii z różnych zakątków świata oraz nauczyciele naszej szkoły. Oficjalnego otwarcia konkursu dokonała pomysłodawczyni Joanna Fabisiak, wraz z towarzyszącymi jej gośćmi. W programie wieczoru znalazła się projekcja kilku filmów uczniów biorących udział w konkursie. Publiczność wielce wzruszona, długo oklaskiwała każdy z nich. W przerwach między filmami i przemówieniami mogliśmy zobaczyć taniec irlandzki w wykonaniu Antoniego z Athlone, który podbija Europę swoim talentem. Po części oficjalnej, publiczność została zaproszona na recepcję i wspólne zdjęcia.

Inne ciekawe newsy

Moja Mamo, Kocham Cię

Drogie Mamy  Z okazji Waszego święta życzymy Wam dni pełnych miłości, spokoju i radości. Niech każdy uśmiech wraca do Was ze zdwojoną siłą, a dobro, które każdego dnia ofiarowujecie swoim dzieciom,

Najmłodsi uczniowie wyruszyli na wycieczkę!

Nasi najmłodsi uczniowie — od przedszkola po klasę 1 — wyruszyli dziś na wycieczkę! Pogoda dopisuje, a przed nimi dzień pełen przygód i radości. Życzymy im pięknych chwil!   FOTORELACJA

V Olimpiada Ortograficzna „Chyża Sówka”

W ubiegłą sobotę odbył się finał V Olimpiady Ortograficznej „Chyża Sówka” zorganizowany przez Polską Sobotnią Szkołę im. Wisławy Szymborskiej w Greys, pod honorowym patronatem prof. Jerzego Bralczyka oraz dr Lucyny