Inauguracja konkursu "Być Polakiem"

Konkurs „Być Polakiem” organizowany od 10 lat cieszący się ogromną popularnością wśród Polonii na całym świecie, a w tym roku zawitał do Dublina. Konkurs zainicjowany przez posłankę Joannę Fabisiak umacnia tożsamość dzieci i młodzieży polonijnej. W samym 2019 roku udział w nim wzięło kilka tysięcy osób z 36 krajów świata.[end]19 października nastąpiła oficjalna inauguracja konkursu w rezydencji Ambasady RP w Dublinie, w której wzięli udział Ambasador RP w Dublinie Anna Sochańska, przedstawiciele Ambasady i Konsulatu, zaproszeni goście, Harcerze, przedstawiciele Polonii z różnych zakątków świata oraz nauczyciele naszej szkoły. Oficjalnego otwarcia konkursu dokonała pomysłodawczyni Joanna Fabisiak, wraz z towarzyszącymi jej gośćmi. W programie wieczoru znalazła się projekcja kilku filmów uczniów biorących udział w konkursie. Publiczność wielce wzruszona, długo oklaskiwała każdy z nich. W przerwach między filmami i przemówieniami mogliśmy zobaczyć taniec irlandzki w wykonaniu Antoniego z Athlone, który podbija Europę swoim talentem. Po części oficjalnej, publiczność została zaproszona na recepcję i wspólne zdjęcia.

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów