Inauguracja konkursu "Być Polakiem"

Konkurs „Być Polakiem” organizowany od 10 lat cieszący się ogromną popularnością wśród Polonii na całym świecie, a w tym roku zawitał do Dublina. Konkurs zainicjowany przez posłankę Joannę Fabisiak umacnia tożsamość dzieci i młodzieży polonijnej. W samym 2019 roku udział w nim wzięło kilka tysięcy osób z 36 krajów świata.[end]19 października nastąpiła oficjalna inauguracja konkursu w rezydencji Ambasady RP w Dublinie, w której wzięli udział Ambasador RP w Dublinie Anna Sochańska, przedstawiciele Ambasady i Konsulatu, zaproszeni goście, Harcerze, przedstawiciele Polonii z różnych zakątków świata oraz nauczyciele naszej szkoły. Oficjalnego otwarcia konkursu dokonała pomysłodawczyni Joanna Fabisiak, wraz z towarzyszącymi jej gośćmi. W programie wieczoru znalazła się projekcja kilku filmów uczniów biorących udział w konkursie. Publiczność wielce wzruszona, długo oklaskiwała każdy z nich. W przerwach między filmami i przemówieniami mogliśmy zobaczyć taniec irlandzki w wykonaniu Antoniego z Athlone, który podbija Europę swoim talentem. Po części oficjalnej, publiczność została zaproszona na recepcję i wspólne zdjęcia.

Wielkanoc folklorem malowana

Wielkanoc to czas nie tylko religijnych refleksji, ale także radości, twórczej zabawy i wspólnoty. W naszej szkole, jak co roku, uczniowie i nauczyciele przygotowali wyjątkowe przedstawienie, które nie tylko celebruje