Erasmus +

Dopiero wrzesień, a nasi uczniowie wizytują kolejny kraj i realizują kolejny projekt. Tym razem wyjechaliśmy na Łotwę, niedaleko miejscowości Cesis ( 100 km od Rygi), w ramach programu Erasmus +. Oprócz naszej irlandzkiej reprezentacji jest tu młodzież z Estonii, Łotwy, Polski, Turcji, Włoch, Hiszpanii. Temat przewodni : ACT LOCALLY FOR A GLOBAL CHANGE. Pogłębienie świadomości wśród młodzieży, jak i dlaczego musimy chronić naszą planetę. Podczas całego pobytu jemy tylko wegetariańskie potrawy!!! [end]Każdy kraj otrzymał od organizatorów temat prezentacji. Naszym tematem jest CREATING AND PROMOTING LOCAL INITIATIVES IN TERMS OF ENVIRONMENT, a hasłem przewodnim: „Jeśli chcemy coś dobrego zrobić dla naszej planety musimy zacząć od samych siebie”. Mówiliśmy co w Irlandii już funkcjonuje w celu ochrony środowiska np. dopłaty państwa do paneli słonecznych w gospodarstwach domowych, do aut elektrycznych; segregacja śmieci, szkolne programy (green school), rezygnacja z plastikowych słomek itp. Mówiliśmy również co jeszcze można zrobić aby zachować naszą planetę dla kolejnych pokoleń np. zwiekszyć korzystanie z komunikacji miejskiej (mniej samochodów na drogach), stworzenie większej ilości ścieżek rowerowych. Następnie podzieleni ma grupy tworzyliśmy plakaty promujące ochronę środowiska. Jakie wspaniałe prace powstały możecie podziwiać na zdjęciach!! A teraz pozostaje nam to wszystko wdrożyć w życie i być EKO!!!!

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!