Erasmus +

Dopiero wrzesień, a nasi uczniowie wizytują kolejny kraj i realizują kolejny projekt. Tym razem wyjechaliśmy na Łotwę, niedaleko miejscowości Cesis ( 100 km od Rygi), w ramach programu Erasmus +. Oprócz naszej irlandzkiej reprezentacji jest tu młodzież z Estonii, Łotwy, Polski, Turcji, Włoch, Hiszpanii. Temat przewodni : ACT LOCALLY FOR A GLOBAL CHANGE. Pogłębienie świadomości wśród młodzieży, jak i dlaczego musimy chronić naszą planetę. Podczas całego pobytu jemy tylko wegetariańskie potrawy!!! [end]Każdy kraj otrzymał od organizatorów temat prezentacji. Naszym tematem jest CREATING AND PROMOTING LOCAL INITIATIVES IN TERMS OF ENVIRONMENT, a hasłem przewodnim: „Jeśli chcemy coś dobrego zrobić dla naszej planety musimy zacząć od samych siebie”. Mówiliśmy co w Irlandii już funkcjonuje w celu ochrony środowiska np. dopłaty państwa do paneli słonecznych w gospodarstwach domowych, do aut elektrycznych; segregacja śmieci, szkolne programy (green school), rezygnacja z plastikowych słomek itp. Mówiliśmy również co jeszcze można zrobić aby zachować naszą planetę dla kolejnych pokoleń np. zwiekszyć korzystanie z komunikacji miejskiej (mniej samochodów na drogach), stworzenie większej ilości ścieżek rowerowych. Następnie podzieleni ma grupy tworzyliśmy plakaty promujące ochronę środowiska. Jakie wspaniałe prace powstały możecie podziwiać na zdjęciach!! A teraz pozostaje nam to wszystko wdrożyć w życie i być EKO!!!!

Inne ciekawe newsy

Moja Mamo, Kocham Cię

Drogie Mamy  Z okazji Waszego święta życzymy Wam dni pełnych miłości, spokoju i radości. Niech każdy uśmiech wraca do Was ze zdwojoną siłą, a dobro, które każdego dnia ofiarowujecie swoim dzieciom,

Najmłodsi uczniowie wyruszyli na wycieczkę!

Nasi najmłodsi uczniowie — od przedszkola po klasę 1 — wyruszyli dziś na wycieczkę! Pogoda dopisuje, a przed nimi dzień pełen przygód i radości. Życzymy im pięknych chwil!   FOTORELACJA

V Olimpiada Ortograficzna „Chyża Sówka”

W ubiegłą sobotę odbył się finał V Olimpiady Ortograficznej „Chyża Sówka” zorganizowany przez Polską Sobotnią Szkołę im. Wisławy Szymborskiej w Greys, pod honorowym patronatem prof. Jerzego Bralczyka oraz dr Lucyny