Erasmus +

Dopiero wrzesień, a nasi uczniowie wizytują kolejny kraj i realizują kolejny projekt. Tym razem wyjechaliśmy na Łotwę, niedaleko miejscowości Cesis ( 100 km od Rygi), w ramach programu Erasmus +. Oprócz naszej irlandzkiej reprezentacji jest tu młodzież z Estonii, Łotwy, Polski, Turcji, Włoch, Hiszpanii. Temat przewodni : ACT LOCALLY FOR A GLOBAL CHANGE. Pogłębienie świadomości wśród młodzieży, jak i dlaczego musimy chronić naszą planetę. Podczas całego pobytu jemy tylko wegetariańskie potrawy!!! [end]Każdy kraj otrzymał od organizatorów temat prezentacji. Naszym tematem jest CREATING AND PROMOTING LOCAL INITIATIVES IN TERMS OF ENVIRONMENT, a hasłem przewodnim: „Jeśli chcemy coś dobrego zrobić dla naszej planety musimy zacząć od samych siebie”. Mówiliśmy co w Irlandii już funkcjonuje w celu ochrony środowiska np. dopłaty państwa do paneli słonecznych w gospodarstwach domowych, do aut elektrycznych; segregacja śmieci, szkolne programy (green school), rezygnacja z plastikowych słomek itp. Mówiliśmy również co jeszcze można zrobić aby zachować naszą planetę dla kolejnych pokoleń np. zwiekszyć korzystanie z komunikacji miejskiej (mniej samochodów na drogach), stworzenie większej ilości ścieżek rowerowych. Następnie podzieleni ma grupy tworzyliśmy plakaty promujące ochronę środowiska. Jakie wspaniałe prace powstały możecie podziwiać na zdjęciach!! A teraz pozostaje nam to wszystko wdrożyć w życie i być EKO!!!!

Karol Koszorz – nasz poeta

Chwalimy się naszym niezwykle utalentowanym uczniem, szkolnym poetą i człowiekiem Renesansu – Karolem Koszorzem! Wywiad z nim ukazał się w Magazyn MIR, a przeprowadziła go Magdalena Marciak, nasza polonistka. Polecamy

Mikołajki

Mikołaj zawitał i do naszej szkoły! I jak to Mikołaj, nie przybył z pustymi rękoma, o nie, lecz z workami pełnymi prezentów dla naszych małych i dużych uczniów. Każdy kto