Włochy 2019

Nowy rok szkolny zaczęliśmy od … wyjazdu do Włoch. Zanim jednak do pięknej słonecznej Italii dotarliśmy odwiedziliśmy naszych przyjaciół w Miłakowie, gdzie tradycyjnie odbyliśmy wycieczkę rowerową, kąpiel w jeziorze i wieczorną zabawę w „chowanego”. Przez kilka kolejnych dni podróżowaliśmy przez Czechy, Austrię, Słowenię, Włochy i Chorwację, by w końcu dotrzeć do Bibione, które przywitało nas słońcem.[end]Zmęczeni długą podróżą spędziliśmy większość dnia na plaży, kąpiąc się w ciepłym Adriatyku, łapiąc ostanie letnie promienie i zajadając się najlepszą na świecie, włoską pizzą. Następnego dnia wybraliśmy się na całodniową wycieczkę do Chorwacji, naszym celem było cudowne miasteczko Rovinj, „chorwackie Saint Tropez”. Po drodze zrobiliśmy przystanek na długi spacer po Grocie Giganta, która znajduje się w prowincji Triest i jest jedną z największych jaskiń na świecie! Zwiedziliśmy romantyczną Wenecję, gdzie graliśmy w grę terenową, jedliśmy pizzę i lody. Pogoda była wspaniała. Kolejną miejscowość, którą odwiedziliśmy, równie romantyczną co Wenecja, to Werona a dokładnie adres Capello 23, balkon pod którym, jak napisał Szekspir, Romeo wyznawał miłość Julii… Werona to miasto, w którym czuć unoszącą się miłość i widać ją na każdym kroku: serduszka na bazarkach, kłódki zawieszone wszędzie, gdzie tylko można je umieścić, na znak trwałości uczucia, ściany zapisane wyznaniami zakochanych ludzi z całego świata. Ostatnie dwa dni naszej podróży spędziliśmy na plaży kąpiąc się i opalając, wieczorem szaleliśmy na dyskotece i załapaliśmy się na niezwykły pokaz sztucznych ogni! Mieliśmy też warsztaty ze szkicowania, które przeprowadził dla nas artysta – Pan Mariusz Arsoba i zajęcia kształtujące kompetencje społeczne.

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a