Rada wyjazdowa 2019

Nauczyciele również się uczą! Nasza coroczna rada wyjazdowa jest tego najlepszym dowodem! W tym roku, poza rodzimymi nauczycielami, gościliśmy przedstawicieli Szkoły IDEA z Athlone, Ene Due Rabe z Galway, Polskiej Szkoły w Dundalk. Całe to zamieszanie spowodował świetny program szkoleń. Dr Katarzyna Sediwy – Mączka, ekspert z Centrum Metody Krakowskiej, prowadziła szkolenia z symultaniczno – sekwencyjnej nauki czytania oraz wspomaganie dzieci z trudnościami w czytaniu. [end]Joanna Mielcarek, przedstawicielka Erasmusa, pokazała naszym nauczycielom nieformalne metody uczenia. Na dowód, że nauczyciel też człowiek, bawiliśmy się przednio /dokumentacja foto/. Alina Godlewska wystąpiła z prezentacją na temat wczesnej nauki czytania w szkole polonijnej. Zaprezentowała również nasze autorskie podręczniki do nauczania zintegrowanego, których zresztą jest współautorką. Agnieszka Matys-Foley pokazała nauczycielom, że multimedia też są świetnym sposobem nauczania.

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów