Rada wyjazdowa 2019

Nauczyciele również się uczą! Nasza coroczna rada wyjazdowa jest tego najlepszym dowodem! W tym roku, poza rodzimymi nauczycielami, gościliśmy przedstawicieli Szkoły IDEA z Athlone, Ene Due Rabe z Galway, Polskiej Szkoły w Dundalk. Całe to zamieszanie spowodował świetny program szkoleń. Dr Katarzyna Sediwy – Mączka, ekspert z Centrum Metody Krakowskiej, prowadziła szkolenia z symultaniczno – sekwencyjnej nauki czytania oraz wspomaganie dzieci z trudnościami w czytaniu. [end]Joanna Mielcarek, przedstawicielka Erasmusa, pokazała naszym nauczycielom nieformalne metody uczenia. Na dowód, że nauczyciel też człowiek, bawiliśmy się przednio /dokumentacja foto/. Alina Godlewska wystąpiła z prezentacją na temat wczesnej nauki czytania w szkole polonijnej. Zaprezentowała również nasze autorskie podręczniki do nauczania zintegrowanego, których zresztą jest współautorką. Agnieszka Matys-Foley pokazała nauczycielom, że multimedia też są świetnym sposobem nauczania.

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a