Rada wyjazdowa 2019

Nauczyciele również się uczą! Nasza coroczna rada wyjazdowa jest tego najlepszym dowodem! W tym roku, poza rodzimymi nauczycielami, gościliśmy przedstawicieli Szkoły IDEA z Athlone, Ene Due Rabe z Galway, Polskiej Szkoły w Dundalk. Całe to zamieszanie spowodował świetny program szkoleń. Dr Katarzyna Sediwy – Mączka, ekspert z Centrum Metody Krakowskiej, prowadziła szkolenia z symultaniczno – sekwencyjnej nauki czytania oraz wspomaganie dzieci z trudnościami w czytaniu. [end]Joanna Mielcarek, przedstawicielka Erasmusa, pokazała naszym nauczycielom nieformalne metody uczenia. Na dowód, że nauczyciel też człowiek, bawiliśmy się przednio /dokumentacja foto/. Alina Godlewska wystąpiła z prezentacją na temat wczesnej nauki czytania w szkole polonijnej. Zaprezentowała również nasze autorskie podręczniki do nauczania zintegrowanego, których zresztą jest współautorką. Agnieszka Matys-Foley pokazała nauczycielom, że multimedia też są świetnym sposobem nauczania.

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka