Akcja Lato w Miłakowie

Nie ma wycieczek bez niezapowiedzianych niespodzianek! Nasza podróż do Miłakowa trwała o dwa dni dłużej niż powinna, z przystankiem w Manchester i Leeds – ale stare polskie powiedzenie brzmi: „nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”! Spaliśmy w super hotelach i wspieraliśmy się w trudnych chwilach. Na szczęście dotarliśmy wszyscy cali i zdrowi. [end]Spotkaliśmy się po raz kolejny z przyjaciółmi z wakacji! Nieważne ile kilometrów nas dzieli, ale ile wspólnych wspomnień nas łączy…❤️Zebraliśmy się i wyjechaliśmy do Gdańska! Naszym pierwszy przystankiem było Muzeum II Wojny Światowej. Po historycznym zwiedzaniu Westerplatte oraz kurczaku z KFC, biegiem ruszyliśmy do centrum Gdańska, gdzie mieliśmy czas wolny.Odwiedziliśmy także Sopot oraz Malbork! Nie mogliśmy uwierzyć jak wspaniały jest Zamek Krzyżaków. Każdy musi go zwiedzić! Wycieczka do Malborka, jak na razie, podbiła nasze serca! Mimo tego, że byliśmy w zamku, kiedy już robiło się ciemno i straszyło z każdego zakamarka, miło spędziliśmy czas!Pozdrawiamy z Miłakowa!Tekst: Martyna Pawlak, liceum.

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka