XIX Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Tradycją stał się już nasz udział w Polonijnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły w Łomży. To już XIX spotkanie zawodników z Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi, Rumunii, Ukrainy, Polski i Irlandii w pięknej stolicy mazowieckiej ziemi łomżyńskiej. Spotkanie, podczas którego rywalizujemy w takich zawodach sportowych jak: pływanie, piłka nożna, zapasy, siatkówka, lekkoatletyka, tenis stołowy, strzelectwo i szachy. [end]W tym roku było nas ponad 100 osób! Mieliśmy swych przedstawicieli w każdej dyscyplinie i w każdej niemal zdobyliśmy medal. Biegaliśmy, pływaliśmy, strzelaliśmy, graliśmy w szachy, rzucaliśmy piłeczką palantową, skakaliśmy w dal i rozgrywaliśmy mecze piłkarskie. Emocji było bardzo dużo a atrakcji jeszcze więcej, ponieważ nasz pobyt w Łomży to nie tylko zawody sportowe, ale i mnóstwo innych przyjemności w postaci basenu, kina, lodów, wspólnych zabaw i wygłupów. Zawieramy piękne przyjaźnie, cieszymy się piękną letnią pogodą, uczymy się wspólnie bawić, ale i pracować, np. nad czystością w pokojach (to chyba najmniej lubiany element wyjazdu). Jemy wspólne posiłki, które w tym roku, dzięki paniom kucharkom, są na poziomie najwyższym z możliwych. Dzięki nim nasze dzieci poznają nie tylko Polskę, ale także i polskie smaki. Och, jak będzie nam ciężko odjeżdżać, ale widzimy się Łomżo już za rok, podczas jubileuszowych XX Polonijnych Igrzysk.

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!