XIX Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Tradycją stał się już nasz udział w Polonijnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły w Łomży. To już XIX spotkanie zawodników z Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi, Rumunii, Ukrainy, Polski i Irlandii w pięknej stolicy mazowieckiej ziemi łomżyńskiej. Spotkanie, podczas którego rywalizujemy w takich zawodach sportowych jak: pływanie, piłka nożna, zapasy, siatkówka, lekkoatletyka, tenis stołowy, strzelectwo i szachy. [end]W tym roku było nas ponad 100 osób! Mieliśmy swych przedstawicieli w każdej dyscyplinie i w każdej niemal zdobyliśmy medal. Biegaliśmy, pływaliśmy, strzelaliśmy, graliśmy w szachy, rzucaliśmy piłeczką palantową, skakaliśmy w dal i rozgrywaliśmy mecze piłkarskie. Emocji było bardzo dużo a atrakcji jeszcze więcej, ponieważ nasz pobyt w Łomży to nie tylko zawody sportowe, ale i mnóstwo innych przyjemności w postaci basenu, kina, lodów, wspólnych zabaw i wygłupów. Zawieramy piękne przyjaźnie, cieszymy się piękną letnią pogodą, uczymy się wspólnie bawić, ale i pracować, np. nad czystością w pokojach (to chyba najmniej lubiany element wyjazdu). Jemy wspólne posiłki, które w tym roku, dzięki paniom kucharkom, są na poziomie najwyższym z możliwych. Dzięki nim nasze dzieci poznają nie tylko Polskę, ale także i polskie smaki. Och, jak będzie nam ciężko odjeżdżać, ale widzimy się Łomżo już za rok, podczas jubileuszowych XX Polonijnych Igrzysk.

Inauguracja warsztatów druku 3D

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty