XIX Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Tradycją stał się już nasz udział w Polonijnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły w Łomży. To już XIX spotkanie zawodników z Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi, Rumunii, Ukrainy, Polski i Irlandii w pięknej stolicy mazowieckiej ziemi łomżyńskiej. Spotkanie, podczas którego rywalizujemy w takich zawodach sportowych jak: pływanie, piłka nożna, zapasy, siatkówka, lekkoatletyka, tenis stołowy, strzelectwo i szachy. [end]W tym roku było nas ponad 100 osób! Mieliśmy swych przedstawicieli w każdej dyscyplinie i w każdej niemal zdobyliśmy medal. Biegaliśmy, pływaliśmy, strzelaliśmy, graliśmy w szachy, rzucaliśmy piłeczką palantową, skakaliśmy w dal i rozgrywaliśmy mecze piłkarskie. Emocji było bardzo dużo a atrakcji jeszcze więcej, ponieważ nasz pobyt w Łomży to nie tylko zawody sportowe, ale i mnóstwo innych przyjemności w postaci basenu, kina, lodów, wspólnych zabaw i wygłupów. Zawieramy piękne przyjaźnie, cieszymy się piękną letnią pogodą, uczymy się wspólnie bawić, ale i pracować, np. nad czystością w pokojach (to chyba najmniej lubiany element wyjazdu). Jemy wspólne posiłki, które w tym roku, dzięki paniom kucharkom, są na poziomie najwyższym z możliwych. Dzięki nim nasze dzieci poznają nie tylko Polskę, ale także i polskie smaki. Och, jak będzie nam ciężko odjeżdżać, ale widzimy się Łomżo już za rok, podczas jubileuszowych XX Polonijnych Igrzysk.

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a