Dzień dziecka 2019

Dmuchane zamki, loteria, grill, smakołyki, gry i zabawy, przedstawienie teatralne, pokaz mody, turniej rodzinny to tylko niektóre z atrakcji Dnia dziecka, który przygotowaliśmy dla naszych najmłodszych w dniu ich święta. Ilość aktywności była tak duża, jak ilość zdjęć załączonych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. [end]Zarówno duże, jak i małe dzieci /a także te, które w dowodzie mają trochę więcej niż 18 lat/ przez kilka godzin, doskonale bawiły się na terenie Deaf Village Sport Centre. Od samego rana można było skakać na zamkach dmuchanych, korzystać z gier, pomalować sobie buzię, poćwiczyć z grupą Hunters, obejrzeć wystawę Grupy Rekonstrukcyjnej, a nadwątlone siły podratować popcornem, watą cukrową, kiełbaską z grilla czy innymi słodkościami ze sklepiku i kawiarenki. Przez cały dzień każdy chętny mógł kupić los w loterii, w której główną nagrodą były rowery. Fani piłki nożnej z wielkim zapałem rozgrywali turniej na okalających boiskach. Nawet chwilowe opady deszczu nie odstraszyły naszych wspaniałych i odważnych rodzin od wzięcia udziału w II turnieju rodzinnym, który okazał się doskonałą zabawą nie tylko dla uczestników, ale również dla zgromadzonej publiczności, dopingującej wytrwale swoich faworytów. Zwyciężyli najlepsi! Od samego rana również sala gimnastyczna była sceną dla wielu wydarzeń, które rozpoczęła grupa Mały Kolberg, przeprowadzając warsztaty etnograficzne. To nie jedyne warsztaty, które przygotowaliśmy na ten dzień, w szkole irlandzkiej odbyły się z kolei warsztaty poetyckie z poetą Jackiem Jaszczykiem, który wręczał również chwilę później na scenie sali gimnastycznej nagrody w konkursie poetyckim i plastycznym „Kilka słów o poezji”. Po oficjalnej dekoracji zwycięzców, na scenę wkroczyła nasza wspaniała trupa teatralna, by zaprezentować zgromadzonej publiczności spektakl „Księżniczka na ziarnku grochu”. Co to było za przedstawienie! Jaki rozmach. Wszyscy doskonale się bawili. Aktorzy wyśmienici, a publiczność jeszcze lepsza. Po spektaklu, sceną zawładnęli tym razem modele, tak, modele! W ramach pokazu mody, zobaczyliśmy, jak zmieniała się moda na przestrzeni ostatnich 100 lat. Doskonały pomysł i wykonanie, dzięki Pani Mireli Decowskiej, która jest projektantką mody. Ze sceny przenieśliśmy się na matę po zakończonym pokazie, a to za sprawą grupy Celtic Tigers, która zaprezentowała nam prawdziwy pokaz zapaśniczy. Każdy mógł wskoczyć na matę, po zakończonym pokazie. I wiele osób bardzo chętnie skorzystało z zaproszenia. Na zewnątrz zabawa również nie ustawała i wraz z poprawiającą się pogodą przybywało uczestników. Na koniec rozegrany został jeszcze turniej piłki nożnej pomiędzy uczniami i nauczycielami i rodzicami, a także wylosowane nagrody główne w loterii fantowej. Wszystkim dziękujemy za tak liczne przybycie i doskonałe humory, które ze sobą przynieśliście!

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!