Maturzyści SEN z wizytą w Belgii

Bonsoir, Dublin! Nasza szanowna młodzież pragnie pochwalić się wycieczką do Belgii, wycieczką która odbyła się dzięki Polskiej Macierzy Szkolnej w Belgii z siedzibą w Combe-le-tour. Pierwszy dzień naszego pobytu spędziliśmy w stolicy Belgii, Brukseli. Zwiedzanie zaczęliśmy od Parlamentarium, poznaliśmy sposób pracy Parlamentu, dowiedzieliśmy się, co robią posłowie, by stawić czoła obecnym wyzwaniom stojącym na drodze do integracji europejskiej. [end]Następnie udaliśmy się w kierunku Pałacu Królewskiego i otaczającego go parku. Zjedliśmy słynne gofry, frytki, złapał nas deszcz, ale się nie poddaliśmy! Kupiliśmy parasolki i podążaliśmy według planu do centrum Brukseli. Rynek zrobił na nas wielkie wrażenie, wspaniały ratusz, kolorowe kamieniczki z pięknymi, oryginalnymi fasadami i mnóstwo zieleni. Nie zapomnieliśmy o słynnej fontannie z siusiającym chłopcem „Manneken Pis” i figurce psa mieszańca, postawionego na cześć wielokulturowości Belgii. Byliśmy też w muzeum piwa… Na deser zostawiliśmy sobie Atomium postawiony w hołdzie dla belgijskiego przemysłu model kryształu żelaza powiększony 165 miliardów razy!! Dziękujemy też Pani Barbarze za pyszną kolację, którą mieliśmy okazję spożyć w najpiękniejszym domu jaki dotąd widzieliśmy!!!Z samego ranka następnego dnia, po obfitym śniadaniu, udaliśmy się na pociąg, aby wyruszyć do miasteczka Liège. Czekał tam na nas pan Szymon, który znał wszystkie zakamarki miasta i ciekawe historie z nim związane. Zaprowadził nas najpierw na słynne schody z Liège, wybudowane pod koniec XIX wieku, jest ich podobno 373, zgubiliśmy się w liczeniu, jedno wiemy na pewno, można się nieźle zmachać wchodząc pod górę ;)Następnie ruszyliśmy na długi spacer po mieście, odwiedziliśmy katedrę St. Paul. Ponownie rozsmakowaliśmy się w pysznych gofrach i ciastkach z najlepszej piekarni w mieście i wreszcie… nadszedł czas na zakupy. Po powrocie przygotowano dla nas niezwykłe zabawy integracyjne oraz ognisko. Było dużo ruchu, śmiechu i ciekawych osób do poznania!

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a