Wielkanoc 2019

Tradycja świętowania Wielkanocy jest w naszej szkole od lat. Piękny zwyczaj, który uczy naszych uczniów, nie tylko polskich zwyczajów, ale przede wszystkim na chwilę „przenosi” nas do Polski, do naszych rodzin, do polskich smaków, świątecznej atmosfery. To bezcenne, że możemy świętować ten dzień z uczniami, ich rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Dziękujemy Wam za to![end]Na tegorocznym wielkanocnym stole pojawiły się tradycyjne już mazurki, które uczniowie wykonali własnoręcznie podczas warsztatów kulinarnych, zdobione jaja wielkanocne, żur gotowany przez rodziców również podczas warsztatów. Nieodłączną częścią naszego świętowania jest program artystyczny, który w tym roku obejmował spektakl teatralny oraz występ naszego szkolnego zespołu śpiewającego. Przedstawienie w tym roku było bardzo wyjątkowe, gdyż pierwszy raz w historii szkoły zaangażowało się w występ tylu aktorów! Niemalże pół szkoły irlandzkiej stawiła się na scenie, by zaprezentować przed publicznością historię Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. W przerwach spektaklu usłyszeliśmy wiele piosenek o tematyce wielkanocnej pod wodzą naszej Justyny Kosmulskiej i Joanny Drążewskiej. Pani Joanna wraz z zespołem odpowiedzialna była również za wspaniałe dekoracje.Pan Dyrektor Bastkowski wcielił się w rolę reżysera spektaklu, a Pan Bartek zadbał o nagłośnienie i wszystko, co z dźwiękiem w trakcie spektaklu było związane. Sobota ta również była wyjątkowa ze względu na charytatywną zbiórkę pieniędzy na Hospicjum dziecięce w Wilnie. Odwiedzili nas wyjątkowi goście z Polski i Litwy w związku ze zbiórką – Sebastian Jaworowski z Łomży wraz z synem Olkiem oraz Pani Aneta Gurnevič z Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki. Udało nam się wspólnymi siłami zebrać – UWAGA – €1193,59!!! W imieniu własnym, jak i Hospicjum /www.hospisas.lt/ dziękujemy z całego serca!!! Życzymy Wam drodzy uczniowie i rodzice błogosławionych i pięknych świąt Wielkanocnych! Wracajcie do nas wypoczęci i pełni energii!

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a