Konferencja "Polonia i Polacy za granicą"

W dniach 4-5 kwietnia na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się Międzynarodowa Konferencja „Polonia i Polacy za granicą”, w której uczestniczyło niemal 50 gości z 8 krajów. W imieniu Szkoły SEN i Polonii w Irlandii miała zaszczyt wystąpić Agnieszka Matys – Foley. [end]Jej prezentacja dotyczyła edukacji polonijnej i autorskich podręczników SEN, a także prężnej działalności Federacji #KID oraz Kampanii #KtoTyJestes. Organizatorom konferencji, czyli Grupie Badawczej Edukacja dla Dziedzictwa Kulturowego „EdeK”, a w szczególności prof. Justynie Gulczyńskiej, która była jedną z cennych ekspertek Kampanii, serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość zaprezentowania naszych osiągnięć i aktywności w tak zacnym gronie naukowców oraz specjalistów.

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a