Konferencja "Polonia i Polacy za granicą"

W dniach 4-5 kwietnia na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się Międzynarodowa Konferencja „Polonia i Polacy za granicą”, w której uczestniczyło niemal 50 gości z 8 krajów. W imieniu Szkoły SEN i Polonii w Irlandii miała zaszczyt wystąpić Agnieszka Matys – Foley. [end]Jej prezentacja dotyczyła edukacji polonijnej i autorskich podręczników SEN, a także prężnej działalności Federacji #KID oraz Kampanii #KtoTyJestes. Organizatorom konferencji, czyli Grupie Badawczej Edukacja dla Dziedzictwa Kulturowego „EdeK”, a w szczególności prof. Justynie Gulczyńskiej, która była jedną z cennych ekspertek Kampanii, serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość zaprezentowania naszych osiągnięć i aktywności w tak zacnym gronie naukowców oraz specjalistów.

Zakończenie roku szkolnego 2023/24, cz.1

Pożegnań nadszedł czas! Ostatnia sobota wypełniona była zakończeniem roku szkolnego dla klas 3 i 8 szkoły podstawowej i Kursu maturalnego, za którym już tęsknimy! Uroczystości były bardzo barwne i urozmaicone,

Wycieczka do Delphi Adventure Centre

Wspinaczka, zjeżdżanie na linie, budowanie tratwy, kajaki, kąpiele błotne, wieczorny spacer po lesie to tylko kilka z atrakcji, z których korzystali nasi uczniowie ubiegłej soboty podczas wycieczki do Delphi Adventure