Wizyta w Senacie RP i inne atrakcje

Kolejna porcja zdjęć dokumentujących wizytę naszych uczniów w Płońsku, w ramach projektu „Wspólna ławka” będącym wymianą uczniów SP 3 w Płońsku z uczniami Polskiej Szkoły IDEA w Athlone oraz naszą.Nasz pobyt w Warszawie zaczął się niezwykle ekscytująco – wizytą w Senacie RP i spotkaniem z Panem Marszałkiem Stanisławem Karczewskim. [end]Mogliśmy się poczuć, jak prawdziwi senatorowie podczas regularnych obrad Senatu. Następnie udaliśmy się na spacer po stolic, podczas którego zwiedziliśmy Stare miasto, Plac Zamkowy, Łazienki, grób Nieznanego Żołnierza, Muzeum Powstania Warszawskiego. W trakcie czwartego dnia naszego pobytu mieliśmy okazję uczestniczyć w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym. W tak zwanym międzyczasie pomiędzy konkursem a ogłoszeniem wyników, gospodarze SP3 przygotowali dla nas wspaniały koncert galowy w MIejskim Centrum Kultury, w którym występowali uczniowie szkoły. Po koncercie ogłoszono wyniki konkursu. To nie był jednak koniec atrakcji, o nie, specjalnie dla nas Jednostka Strzelecka 1006 Płońsk przygotowała dla nas ognisko, podczas którego słuchaliśmy patriotycznych pieśni. NIe zabrakło również ogniskowej kiełbaski i kartoflaka, przygotowywanego przez jedną z mam.Ostatni dzień pobytu w Polsce przeznaczyliśmy na integrację z naszymi nowymi przyjaciółmi z SP3. Wymieniliśmy się kontaktami, zrobiliśmy sobie kilka wspólnych zdjęć na pamiątkę oraz mogliśmy zobaczyć, jak wyglądają regularne lekcje w SP3.Póżniej udaliśmy się na lotnisko. Smutno było wracać. Co niektórzy mieli ochotę zostać tam na zawsze.

Inauguracja warsztatów druku 3D

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty