Wizyta w Senacie RP i inne atrakcje

Kolejna porcja zdjęć dokumentujących wizytę naszych uczniów w Płońsku, w ramach projektu „Wspólna ławka” będącym wymianą uczniów SP 3 w Płońsku z uczniami Polskiej Szkoły IDEA w Athlone oraz naszą.Nasz pobyt w Warszawie zaczął się niezwykle ekscytująco – wizytą w Senacie RP i spotkaniem z Panem Marszałkiem Stanisławem Karczewskim. [end]Mogliśmy się poczuć, jak prawdziwi senatorowie podczas regularnych obrad Senatu. Następnie udaliśmy się na spacer po stolic, podczas którego zwiedziliśmy Stare miasto, Plac Zamkowy, Łazienki, grób Nieznanego Żołnierza, Muzeum Powstania Warszawskiego. W trakcie czwartego dnia naszego pobytu mieliśmy okazję uczestniczyć w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym. W tak zwanym międzyczasie pomiędzy konkursem a ogłoszeniem wyników, gospodarze SP3 przygotowali dla nas wspaniały koncert galowy w MIejskim Centrum Kultury, w którym występowali uczniowie szkoły. Po koncercie ogłoszono wyniki konkursu. To nie był jednak koniec atrakcji, o nie, specjalnie dla nas Jednostka Strzelecka 1006 Płońsk przygotowała dla nas ognisko, podczas którego słuchaliśmy patriotycznych pieśni. NIe zabrakło również ogniskowej kiełbaski i kartoflaka, przygotowywanego przez jedną z mam.Ostatni dzień pobytu w Polsce przeznaczyliśmy na integrację z naszymi nowymi przyjaciółmi z SP3. Wymieniliśmy się kontaktami, zrobiliśmy sobie kilka wspólnych zdjęć na pamiątkę oraz mogliśmy zobaczyć, jak wyglądają regularne lekcje w SP3.Póżniej udaliśmy się na lotnisko. Smutno było wracać. Co niektórzy mieli ochotę zostać tam na zawsze.

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a