Zapraszamy do wspólnego świętowania Wielkanocy

Już w najbliższą sobotę świętujemy Wielkanoc! Czekamy na naszych uczniów, rodziców oraz gości 13 kwietnia o godz. 14.30 na sali gimnastycznej (wjazd od Navan Road). Będziemy jedli, pili i świętowali Zmartwychwstanie Pańskie przy suto zastawionym stole. Będzie to ponownie największa w dziejach Wielkanoc Polska w całej Irlandii![end]W tym roku mamy też akcję charytatywną (jałmużnę wielkopostną) na rzecz budowy Polskiego Hospicjum dla Dzieci w Wilnie, prowadzonego przez polskie siostry zakonne. Bardzo prosimy o datki w najbliższą sobotę lub wyposażenie dzieci w kilka euro. Przedstawiciele hospicjum będą naszymi gośćmi podczas szkolnej Wielkanocy, będą również kwestować w polskich parafiach w Dublinie i okolicach dzień później, czyli w Niedzielę Palmową.Przygotowania i realizacja do naszej uroczystości trwają już od wielu tygodni, a pełną parą ruszą w najbliższą sobotę. Uczniowie klas starszych podejmą próby kulinarne (pieczenie mazurków i gotowanie żuru) w trakcie kolejnego cyklu warsztatów poświęconych polskim świętom i tradycjom.Prosimy wszystkie mamy i tatusiów, którzy chcieliby włączyć się w w gotowanie w szkole irlandzkiej w sobotę 13 kwietnia 2019 od rana o kontakt z wychowawcami klas, sekretariatem lub dyrekcją.Na dzień 13 kwietnia 2019 prosimy także o zrobienie i przyniesienie ciast i wypieków.Żur wielkanocny, białą kiełbaskę, jajka pisanki (wykonane tradycyjną metodą) i najlepsze na świecie mazurki, zrobimy w szkole z uczniami, przy wsparciu mam i tatusiów oczywiście! Nie zabraknie też wody do picia oraz tradycyjnej kawy i herbaty.Nasi uczniowie poza dekoracjami i potrawami, przygotowują również okolicznościowy program artystyczny. Bardzo liczymy na Państwa obecność. Przyprowadźcie rodzinę i przyjaciół. Bądźmy tego dnia razem.ZAPRASZAMY!

Karol Koszorz – nasz poeta

Chwalimy się naszym niezwykle utalentowanym uczniem, szkolnym poetą i człowiekiem Renesansu – Karolem Koszorzem! Wywiad z nim ukazał się w Magazyn MIR, a przeprowadziła go Magdalena Marciak, nasza polonistka. Polecamy

Mikołajki

Mikołaj zawitał i do naszej szkoły! I jak to Mikołaj, nie przybył z pustymi rękoma, o nie, lecz z workami pełnymi prezentów dla naszych małych i dużych uczniów. Każdy kto