"Wspólna Ławka" w Płońsku

Sezon na wycieczki uważamy za otwarty! Podczas gdy część naszej młodzieży przebywa w Wielkopolsce, kolejna grupa nawiedza właśnie Mazowsze a dokładnie Płońsk. Wyjazd ten jest rewizytą w związku z projektem „Wspólna ławka”, w którym biorą udział Polska Szkoła IDEA z Athlone, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku oraz nasza. [end]Pierwszego dnia pobytu w płońskiej szkole uczniowie SP3 przywitali nas bardzo serdecznie. Mieliśmy krótką lekcję historii o tym, czym jest jest niepodległość. Następnie obejrzeliśmy krótki występ artystyczny przygotowany przez uczniów tej szkoły, po występach integrowaliśmy się podczas super zajęć, po których wręczono okolicznościowe upominki.Drugi dzień rozpoczęliśmy warsztatami poprowadzonymi przez instruktora Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. Później obejrzeliśmy widowisko „Magiczna Podróż – Piękna Nasza Polska Cała”, w którym aktorzy i tancerze Zespołu Mazowsze pokazali nam tańce ludowe wszystkich regionów Polski. Później udaliśmy się do Kampinowskiego Parku Narodowego, gdzie nasza przewodniczka Pani Kasia przekazała nam wiele ciekawych informacji.Kolejnym miejscem były Palmiry, gdzie oddaliśmy hołd ludziom pomordowanym przez Nazistowskie Niemcy.

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a