Szlakiem Państwa Polskiego

Naszą przygodę Szlakiem Państwa Polskiego rozpoczęliśmy w Poznaniu posilając się pysznymi naleśnikami z malinami i czekoladą. Najedzeni, szczęśliwi udaliśmy się wraz z panem Sławkiem, przewodnikiem, odnaleźć Pręgierz na Starym Rynku i posłuchać niesamowitych historii, m.in. o „prawie miecza” czyli prawie do wydawania wyroku śmierci nadanym Poznaniowi w 1298 przez Władysława Łokietka. [end]Byliśmy w Farze, spacerowaliśmy po Ostrowie Tumskim, gdzie rozpoczynają się historyczne dzieje Poznania i Polski. Widzieliśmy tam Archikatedrę św. Piotra i Pawła, w której podziemiach znajdują się sarkofagi z prochami Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Znaleźliśmy też wrocławskiego krasnala, który w jakiś magiczny sposób przeniósł się do Poznania… Wieczorem szaleliśmy na Termach Maltańskich, zjeżdżalniach, sztucznych falach i rwących rzekach! Kolejny wietrzny, ale piękny i słoneczny dzień spędziliśmy w Biskupinie, pierwszej osadzie na ziemiach polskich, która została wybudowana z drewna uzyskanego z okolicznych lasów oraz z ziemi. Odbyliśmy długi spacer, zobaczyliśmy jak żyli dawniej ludzie i radzili sobie z codziennymi czynnościami, wykonaliśmy też prześliczne paciorki z modeliny! Po powrocie na Pola Lednickie, miejsce naszego zakwaterowania, pan Michał poprowadził dla nas warsztaty garncarskie i strzelaliśmy z łuku do sztucznego renifera! Wieczorem Pan Walizka opowiedział nam improwizowaną bajkę, używając do tego rekwizytów znajdujących się w tajemniczej torbie!

Inauguracja warsztatów druku 3D

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty