Parada św. Patryka 2019

Dzień św. Patryka należy do naszych ulubionych w kalendarzu świąt i wydarzeń. Tym bardziej, że od wielu lat jesteśmy nieodłączną częścią Festiwalu św. Patryka. W tym roku tematem przewodnim były irlandzkie opowieści. Nasza grupa wystąpiła z programem „Wspaniały świat” idąc w rytm piosenki Louisa Armstronga „What A Wonderful World”. Opowiadaliśmy naszym układem tanecznym /i używając języka migowego/, jaki wspaniały jest świat, w którym żyjemy, ale jednocześnie przypominaliśmy, jakie szkody tworzymy w postaci niszczenia środowiska. [end]Pogoda nam dopisała, ponad półmilionowy tłum zgromadzony na ulicach Dublina, dopingował nas wspaniale.Wśród zdjęć z samej parady znajdziecie również fotografie z przygotowań, które odbyły się kilka tygodni temu, ale ze względu na zakaz publikacji przed paradą, zamieszczamy je dzisiaj.

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a