Wigilia szkolna 2018

Święta Bożego Narodzenia jeszcze przed nami, a za nami tegoroczna szkolna Wigilia. Przygotowania trwały od kilu tygodni, pieczenie, gotowanie, próby do spektaklu i koncertu kolęd. Efekty tych przygotowań mogliśmy podziwiać dzisiaj na sali gimnastycznej. Wszystko wyglądało niezwykle odświętnie, magicznie i urzekająco. [end]Nasz wielki stół uginał się pod smakołykami dostarczonymi przez rodziców i przygotowanymi przez uczniów. Na degustację musieliśmy chwilę poczekać, gdyż nasze świętowanie otwierał występ grupy tanecznej Pani Joanny Drążewskiej. Na scenę po popisach artystycznych wkroczyli harcerze dublińscy, którzy przekazali światełko betlejemskie dla naszej szkoły. W tym czasie za kulisami trwały ostatnie przygotowania do spektaklu. Wielkim otwarciem było odśpiewanie kolędy naszego szkolnego „chóru”. A potem było już tylko ciekawiej i ciekawiej. Na scenę wkroczyli nasi zdolni młodzi aktorzy. Król Herod rzucał pieniędzmi, kostucha licytowały się o duszę złego króla, byli trzej królowie, pastuszkowie, Maria z Józefem i dzieciątko Jezus. Wszystkie sceny przerywane były tradycyjnymi polskimi kolędami, co nadawało jeszcze bardziej świątecznego charakteru całej uroczystości. Po gromkich oklaskach na zakończenie spektaklu i życzeniach od Dyrektora Tomasza Bastkowskiego, ruszyliśmy do degustacji. Był barszcz czerwony gotowany przez cały dzień przez drużynę świętego Mikołaja, były paszteciki i sałatka z buraków, czyli klasyka Wigilijna. A potem tylko rozmowy, życzenia, świąteczne uściski. Polska Szkoła SEN pragnie podziękować wszystkim przybyłym, rodzicom, wujkom, ciociom, babciom, dziadkom i zaproszonym gościom. Naszym nauczycielom za przygotowanie swoich uczniów na ten szczególny dzień. Szczególnie Joannie Drążewskiej za cudowną scenografię i przygotowanie dzieci do występów, Justynie Kosmulskiej za przygotowanie wokalne kolędowników, Bartkowi Pilarczykowi za nagłośnienie i operacje techniczne na sali. Naszym uczniom za postawę, za wspólne odśpiewanie kolęd. I jeszcze moglibyśmy długo, długo wymieniać wspaniałych pomocników, aż zabrakłoby nam …miejsca. Powiemy tyle: Wesołych świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!!!

Dzień Dziecka 2024

Turniej klasowy, turniej rodzinny, dmuchańce, lody, wata cukrowa, grill, dyskoteka, gry i zabawy, piękne irlandzkie słońce, a to wszystko specjalnie dla naszych uczniów w Dzień Dziecka! Tego dnia cała szkoła

Projekty na lekcjach języka polskiego

Istotną cechą metody projektów jest samodzielna praca uczniów, często nad zagadnieniami, które sami wybrali. Daje to szansę na rozbudzenie ich osobistego zaangażowania i zainteresowania tematem, którym się zajmują. Przedstawiamy projekty uczniów