Jak drugoklasiści tajnymi agentami zostali

Czy wiecie, że w naszej szkole można zdobyć różne umiejętności? Oto w ostatnią sobotę budynek St. Joseph School zmienił się w Ośrodek Szkolenia Tajnych Agentów, w którym adepci tej jakże niesamowitej i sensacyjnej dziedziny, w postaci ponad 70 uczniów dlas drugich przez cały dzień poznawali tajniki pracy agentów specjalnych. Dzieci poznały kilka rodzajów szyfrów: metodę pisania „od tyłu”, lustrzane odbicie, szyfr podstawieniowy, metodę transpozycji, kod Morse`a czy atrament sympatyczny. [end]To za pomocą tych metod nasi mali agenci rozszyfrowywali i zaszyfrowywali tajne wiadomości.Dowiedzieliśmy się kto to jest kryptolog i czym zajmuje się kryptologia.Wykonaliśmy też kilka zadań specjalnych, m.in. kodowanie obrazków po współrzędnych czy kodowanie na matach przy użyciu różnokolorowych kubeczków.Na koniec każde dziecko zasłużenie otrzymało certyfikat Tajnego Agenta.A działo się to wszystko z powodu Międzynarodowego Tygodnia Matematycznego.

RUR w klasach drugich i trzecich

Uczniowie klas drugich i trzecich po raz kolejny wzięli udział w warsztatach w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Poznanie zasad pierwszej pomocy to dopiero początek. Kluczowym elementem jest

XIII Olimpiada Szkół Polonijnych z Irlandii

350 testów, 36 artystów, ponad 120 sportowców, 5 szkół i wspaniała atmosfera – tego doświadczyliśmy podczas XIII Olimpiady Szkół Polonijnych z Irlandii, która odbyła się w minioną sobotę. Patronem i