Jak drugoklasiści tajnymi agentami zostali

Czy wiecie, że w naszej szkole można zdobyć różne umiejętności? Oto w ostatnią sobotę budynek St. Joseph School zmienił się w Ośrodek Szkolenia Tajnych Agentów, w którym adepci tej jakże niesamowitej i sensacyjnej dziedziny, w postaci ponad 70 uczniów dlas drugich przez cały dzień poznawali tajniki pracy agentów specjalnych. Dzieci poznały kilka rodzajów szyfrów: metodę pisania „od tyłu”, lustrzane odbicie, szyfr podstawieniowy, metodę transpozycji, kod Morse`a czy atrament sympatyczny. [end]To za pomocą tych metod nasi mali agenci rozszyfrowywali i zaszyfrowywali tajne wiadomości.Dowiedzieliśmy się kto to jest kryptolog i czym zajmuje się kryptologia.Wykonaliśmy też kilka zadań specjalnych, m.in. kodowanie obrazków po współrzędnych czy kodowanie na matach przy użyciu różnokolorowych kubeczków.Na koniec każde dziecko zasłużenie otrzymało certyfikat Tajnego Agenta.A działo się to wszystko z powodu Międzynarodowego Tygodnia Matematycznego.

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!