Jak drugoklasiści tajnymi agentami zostali

Czy wiecie, że w naszej szkole można zdobyć różne umiejętności? Oto w ostatnią sobotę budynek St. Joseph School zmienił się w Ośrodek Szkolenia Tajnych Agentów, w którym adepci tej jakże niesamowitej i sensacyjnej dziedziny, w postaci ponad 70 uczniów dlas drugich przez cały dzień poznawali tajniki pracy agentów specjalnych. Dzieci poznały kilka rodzajów szyfrów: metodę pisania „od tyłu”, lustrzane odbicie, szyfr podstawieniowy, metodę transpozycji, kod Morse`a czy atrament sympatyczny. [end]To za pomocą tych metod nasi mali agenci rozszyfrowywali i zaszyfrowywali tajne wiadomości.Dowiedzieliśmy się kto to jest kryptolog i czym zajmuje się kryptologia.Wykonaliśmy też kilka zadań specjalnych, m.in. kodowanie obrazków po współrzędnych czy kodowanie na matach przy użyciu różnokolorowych kubeczków.Na koniec każde dziecko zasłużenie otrzymało certyfikat Tajnego Agenta.A działo się to wszystko z powodu Międzynarodowego Tygodnia Matematycznego.

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a