Z matematyką przez świat

Tym razem nadszedł czas wyjazdu dla naszych zdolnych matematyków. Już po raz kolejny nasi uczniowie – Damian i Karol reprezentują Irlandię w miedzynarodowym konkursie „Z matematyką przez świat”, organizowanym przez Wspolnotę Polską w partnerstwie z Uniwersytetem Warmińsko – Mazurskim. [end]Uczniowie zapoznali się z paradoksami matematyki, historią zera i liczb. Nawet byly walki sumo…ale to nie oni byli zawodnikami, a roboty. Na koniec zajęć królowało twierdzenie Pitagorasa. Żeby wszystkim się dobrze spało i wiedza poukładała w głowie, dzień zakończył się wypadem na kręgle.