Kolonia w Belgii – super czas!

Co to była za kolonia! Co to był za super czas w Belgii! Miejscowość Comblain -la- Tour i niezwykle gościnny Dom Polski Millenium należący do Polskiej Macierzy Szkolnej w Belgii ugościli nas wspaniale! Cudowna pogoda witała nas każdego dnia, podobnie jak poranna rozgrzewka, apel, pyszne śniadanie, po którym następowały aktywności sportowe przygotowane przez wspaniałe animatorki. [end]Po aktywnościach obiad, sjesta (przy tych upałach iście hiszpańska) i kolejne gry i zabawy tak aż do wieczora. Ponadto wycieczka do Brukseli, gdzie zwiedziliśmy Parlamentarium, Muzeum czekolady, Stare Miasto, Atomium (monumentalny model kryształu żelaza, powiększony 165 miliardów razy), zjedliśmy tradycyjne belgijskie frytki i Liege, gdzie z kolei zwiedziliśmy, schody Montagne de Bueren. Schody nie byle jakie, bo posiadające niemal trzy razy więcej stopni od słynnych schodów hiszpańskich w Rzymie. 374 stopnie, tyle ich trzeba pokonać by wejść na szczyt, a to nie koniec wzniesienia, dalej musimy się wspinać by wejść i zobaczyć pełen widok ze wzgórza na miasto (na wzgórzu gdzie kiedyś mieściła się cytadela). Widzieliśmy także katedrę św. Pawła. Początek katedry to X wiek. W katedrze jest grób św. Lamberta, biskupa który został zamordowany w 700 roku przez swoich politycznych przeciwników, ciekawostką jest, że jeden z pierwszych króli polskich Mieszko II otrzymał podczas chrztu imię na cześć tego świętego – Lambert (pełne imię naszego króla – Mieszko II Lambert). Dzięki upałom wśród zabaw i rozrywek mieliśmy bitwę wodną, która choć na chwilę pozwoliła odetchnąć z ulgą i ochłodzić się. Dobrym lekiem na upały była również wycieczka do lokalnych grot – Grotte de Comblain, w których podziwiliśmy piękne stalagmity i stalaktyty. Wspaniałą niespodzianką była również wizyta Pani Wicekonsul Agnieszki Paciorek, która nie tylko z nami rozmawiała, ale i odtańczyła „Belgijkę”!Dziękujemy Polskiej Macierzy Szkolnej w Belgii, a szczególnie Pani Barbarze Wojdzie, za wspaniały czas, cudowne nas rozpieszczanie i super atrakcje, jakie nam zgotowaliście przez ten tydzień!

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a