Zielone szkoły – Belfast / Portaffery

Każdy uczeń zasługuje na odpoczynek. Szczególnie po tak intensywnym roku szkolnym. Na pewno na chwilę relaksu zasłużyli uczniowie klas 5, 6 i 7. Zabraliśmy ich w ramach zielonej szkoły na 2-dniowy pobyt w Belfaście i Portaffery. Weekend z atrakcjami zaczął się w sobotę otwarciem wystawy Chrzest 966, którą osobiście dla nas otworzył dyrektor Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie dr Michał Bogacki a towarzyszyła mu Magdalena Robaszkiewicz, która pełni funkcję kierownika działu obsługi wystaw i edukacji w tymże muzeum. [end]Po prezentacji i krótkim konkursie z super nagrodami nasi uczniowie udali się do autokaru zmierzającego wprost do Belfastu. Towarzyszyli nam goście z Gniezna. Naszą przygodę rozpoczęliśmy zwiedzaniem Muzeum Titanica. Uczniowie zaopatrzeni w audiobooki przemierzali 4 piętra tego wspaniałego muzeum, poznając historię niezwykłego statku i jego smutnego losu. Kolejnym punktem wycieczki było krótkie zwiedzanie Belfastu, stolicy Północnej Irlandii. Zaopatrzeni w prowiant rozsiedliśmy się pod City Hall i rozkoszowaliśmy wspaniałą pogodą, która towarzyszyła nam przez cały wyjazd. Spod City Hall udaliśmy się pod Albert Memorial Clock Tower skąd naszym małym wesołym busem pojechaliśmy do Portaffery – miejsca naszego noclegu i dalszej przygody. Tutaj czekali na nas nasi wspaniali gospodarze z Hotelu Barholm. Po kolacji, w ramach wieczoru filmowego, oglądaliśmy, a jakże, Titanica! Niedzielę rozpoczęliśmy od rejsu po zatoce Portaffery, by następnie przejść szlakiem Św. Patryka do Zamku Winterfell, gdzie m.in. kręcone były sceny „Gry o Tron”. Zakończeniem wycieczki był pyszny obiad. Najedzeni, wypoczęci z nowymi przyjaźniami, które zawsze zacieśniają się na takich wycieczkach wróciliśmy do Dublina, do stęsknionych rodziców.

Zakończenie roku szkolnego 2023/24, cz.1

Pożegnań nadszedł czas! Ostatnia sobota wypełniona była zakończeniem roku szkolnego dla klas 3 i 8 szkoły podstawowej i Kursu maturalnego, za którym już tęsknimy! Uroczystości były bardzo barwne i urozmaicone,

Wycieczka do Delphi Adventure Centre

Wspinaczka, zjeżdżanie na linie, budowanie tratwy, kajaki, kąpiele błotne, wieczorny spacer po lesie to tylko kilka z atrakcji, z których korzystali nasi uczniowie ubiegłej soboty podczas wycieczki do Delphi Adventure