Zielone szkoły – Belfast / Portaffery

Każdy uczeń zasługuje na odpoczynek. Szczególnie po tak intensywnym roku szkolnym. Na pewno na chwilę relaksu zasłużyli uczniowie klas 5, 6 i 7. Zabraliśmy ich w ramach zielonej szkoły na 2-dniowy pobyt w Belfaście i Portaffery. Weekend z atrakcjami zaczął się w sobotę otwarciem wystawy Chrzest 966, którą osobiście dla nas otworzył dyrektor Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie dr Michał Bogacki a towarzyszyła mu Magdalena Robaszkiewicz, która pełni funkcję kierownika działu obsługi wystaw i edukacji w tymże muzeum. [end]Po prezentacji i krótkim konkursie z super nagrodami nasi uczniowie udali się do autokaru zmierzającego wprost do Belfastu. Towarzyszyli nam goście z Gniezna. Naszą przygodę rozpoczęliśmy zwiedzaniem Muzeum Titanica. Uczniowie zaopatrzeni w audiobooki przemierzali 4 piętra tego wspaniałego muzeum, poznając historię niezwykłego statku i jego smutnego losu. Kolejnym punktem wycieczki było krótkie zwiedzanie Belfastu, stolicy Północnej Irlandii. Zaopatrzeni w prowiant rozsiedliśmy się pod City Hall i rozkoszowaliśmy wspaniałą pogodą, która towarzyszyła nam przez cały wyjazd. Spod City Hall udaliśmy się pod Albert Memorial Clock Tower skąd naszym małym wesołym busem pojechaliśmy do Portaffery – miejsca naszego noclegu i dalszej przygody. Tutaj czekali na nas nasi wspaniali gospodarze z Hotelu Barholm. Po kolacji, w ramach wieczoru filmowego, oglądaliśmy, a jakże, Titanica! Niedzielę rozpoczęliśmy od rejsu po zatoce Portaffery, by następnie przejść szlakiem Św. Patryka do Zamku Winterfell, gdzie m.in. kręcone były sceny „Gry o Tron”. Zakończeniem wycieczki był pyszny obiad. Najedzeni, wypoczęci z nowymi przyjaźniami, które zawsze zacieśniają się na takich wycieczkach wróciliśmy do Dublina, do stęsknionych rodziców.

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a