100 uczniów na 100-lecie Niepodległości Polski

Emocje, start, wygrana! Tak krótko można podsumować udział naszych uczniów w dzisiejszym PolskaEire RUN na 1 km, który odbył się w ramach tegorocznego Festiwalu PolskaEire 2018 w Phoenix Parku organizowanego po raz trzeci przez Ambasadę Polską w Dublinie. [end]Piękna pogoda towarzyszyła nam od samego początku, słońce przygrzewało, polskie flagi powiewały, a z głośników dobywał się głos spikera opowiadający o przyjaźni polsko-irlandzkiej oraz o naszych bohaterach narodowych. Start zaplanowano na 9:30. W biegu wzięło udział 100 uczniów i nauczycieli Polskiej Szkoły SEN. Byliśmy bezkonkurencyjni! Całe podium nasze! Kolejno: Eryk Głowacki III miejsce, Stanisław Bastkowski II miejsce i bezkonkurencyjny Paweł Krakowiak I miejsce, tak właśnie wyglądała pierwsza trójka. Nagrodą dla zwycięzców były pamiątkowe puchary ufundowane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale. Sponsorzy ufundowali drobne gadżety, wodę i banany. Brawo chłopaki, brawo my za tak cudowną ekipę, doping, bieg, wytrwałość.

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a