100 uczniów na 100-lecie Niepodległości Polski

Emocje, start, wygrana! Tak krótko można podsumować udział naszych uczniów w dzisiejszym PolskaEire RUN na 1 km, który odbył się w ramach tegorocznego Festiwalu PolskaEire 2018 w Phoenix Parku organizowanego po raz trzeci przez Ambasadę Polską w Dublinie. [end]Piękna pogoda towarzyszyła nam od samego początku, słońce przygrzewało, polskie flagi powiewały, a z głośników dobywał się głos spikera opowiadający o przyjaźni polsko-irlandzkiej oraz o naszych bohaterach narodowych. Start zaplanowano na 9:30. W biegu wzięło udział 100 uczniów i nauczycieli Polskiej Szkoły SEN. Byliśmy bezkonkurencyjni! Całe podium nasze! Kolejno: Eryk Głowacki III miejsce, Stanisław Bastkowski II miejsce i bezkonkurencyjny Paweł Krakowiak I miejsce, tak właśnie wyglądała pierwsza trójka. Nagrodą dla zwycięzców były pamiątkowe puchary ufundowane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale. Sponsorzy ufundowali drobne gadżety, wodę i banany. Brawo chłopaki, brawo my za tak cudowną ekipę, doping, bieg, wytrwałość.

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka