Mistrzowski turniej. Wygraliśmy!!!

Halowy turniej piłkarski dla dzieci z roczników 2007/2008 oraz 2009/2010, który odbył się w sobotę 17 lutego 2018 w godz 9:30-14:30 w TALLAGHT LEISURE CENTRE stał się kolejną areną sukcesu naszych młodych sportowców. Do Tallaght zjechały, obok naszej szkoły, profesjonalne polskie szkółki piłkarskie z całej Irlandii; Cork, Wexford, Carlow, Tallaght, Blancherdstown by powalczyć o tytuły najlepszej drużyny, najlepszego zawodnika, bramkarza oraz króla strzelców turnieju. Nasi piłkarze dzielnie rozegrali swoje mecze, zdobywając worek medali. [end]Najstarszym co prawda zabrakło szczęścia i skuteczności, ale dali z siebie wszystko i ostatecznie zajęli 6 miejsce. Najmłodsi z rocznika 2009/2010 okazali się bezkonkurencyjni i zajęli 1 miejsce, wygrywając wszystkie swoje mecze; z Cork 3:0, Tallaght I 9:3, Tallaght II 3:0. Tytuł najlepszego strzelca przypadł bezkonkurencyjnemu Olafowi Głowackiemu z klasy 2c, Olaf strzelił aż 7 bramek. Najlepszym bramkarzem turnieju okazał się Patryk Rękas z klasy 2a, który nie „wpuścił” ani jednej bramki. Według wewnętrznej oceny sztabu szkoleniowego SEN najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju był Jakub Owsianka z klasy 3 be. Największego figla i psikusa wszystkim profesjonalnym zawodnikom sprawił Tymek Kijak, który zwyciężył w kategorii rzutów karnych. Tymek jako jedyny trafił do siatki. Na trybunach zasiadło wielu kibiców, w tym rodzice naszych sportowych skarbów, którzy dzielnie wspierali piłkarzy. Każdy uczestnik otrzymał poczęstunek i napitek. Uroczysta dekoracja medalowa odbędzie się w najbliższą sobotę w naszej szkole. Podziękowania dla: Sztabu szkoleniowego SEN w składzie trenerskim Tomasz Bastkowski, Adam Narloch, Adam Zdebiak, Dawid Pietrzak, Jan Kozieł, konferansjerka i oprawa muzyczna Justyna Kosmulska, transport Małgorzata Bastkowska, Agata Podedworna. Dziękujemy bardzo wszystkim rodzicom, którzy czynnie włączyli się w transport i kibicowanie. No i oczywiście naszym drogim piłkarzom. Brawo Wy!

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!