WOŚP 2018

Polska Szkoła SEN zagrała dzisiaj dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i to jeszcze jak zagrała!!!Zgraliśmy i wygraliśmy, a dokładnie pobiliśmy. Pobiliśmy REKORD GUINNESSA!!! Zgromadziliśmy największą liczbę ludzi, którzy w tym samym czasie nosili róg jednorożca. Co to był za wyczyn i organizacyjny majstersztyk. 441 osób w jednym miejscu, z rogiem jednorożca na głowie, układając napis WOŚP 2018, tego świat nie widział.[end]Nie byliśmy jedynymi rekordzistami GUINNESSA dzisiaj w Dublinie, gdyż był z nami od samego rana Pan Aleksander Doba, jedyny człowiek na świecie, który przepłynął Ocean Atlantycki kajakiem, samotnie…3 razy!!! Co to było za spotkanie, nasza młodzież zachwycona, tylko patrzeć, jak zaczną pływać kajakami. Naszemu rekordziście towarzyszyła żona, Pani Gabriela Doba, wspólnie raczyli nas opowieściami z ich pełnego przygód życia, a Pana Aleksander sypał anegdotami z wypraw, jak z rękawa. Nas najbardziej ujęła opowieść o… rekince.Po godzinie 14.00 zabawa przeniosła się na salę gimnastyczną, gdzie tłumy odwiedzających mogły oddać się uciesze „kulinarnej”, gdyż w tym roku wystawiło się kilka stoisk m.in. z watą cukrową /kolejka przez bitych kilka godzin non stop/, naleśnikami /absolutny hit/, hot dogami, za wspaniały catering jak zwykle dziękujemy Monice Rusin z Monika’s Catering! Nasi rodzice i uczniowie również mieli swoje stoisko z przepysznymi ciastami i słodkościami, który jak zwykle prowadzili niezawodni Justyna i Roman Zielińscy, do pomocy z Marzeną Panfil i Pauliną Furmańczyk, a także naszymi wspaniałymi licealistami. Na sali swoje stoiska mieli sponsorzy całego zamieszania:Finance First, Kancelaria Rostra, PSMS Parnell Square Medical Suites, The Breadski Brothers, Polscy Żeglarze w Irlandii, kącik fotograficzny Bartka Pilarczyka.Tradycyjną licytację gadżetów WOŚP poprowadziła w tym roku wyśmienita Anna Zych-Jaros, a towarzyszył jej dzielnie nasz gość honorowy Bajzel, czyli ½ zespołu Babu Król. Na scenie również szalała Justyna Kosmulska, która rozgrzewała tańcem naszą widownię. Jakby ktoś zasłabł podczas tych pląsów, na sali obecny był ratownik medyczny, który uczył wszystkich chętnych zasad udzielania pierwszej pomocy.Imprezę zakończyliśmy po godzinie 17.00 i chcemy powiedzieć, że to był ogromny sukces. Ile udało nam się zebrać na Orkiestrę dowiemy się pewnie w marcu, ale już teraz wiemy, że warto było, ponieważ niezmiennie i zawsze WARTO POMAGAĆ!!!Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie za udział, za rekord i oczywiście za wszystkie wrzucone pieniądze do puszek. Wolontariuszom, rodzicom, dzieciom i gościom za pracę, pomoc i zaangażowanie!!!SIE MA!!!

Inauguracja warsztatów druku 3D

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty