Wigilia 2017

Hej Kolęda! Tak należałoby podsumować dzisiejszą sobotę, która upłynęła nam w całości pod znakiem świętowania szkolnej Wigilii. Wielogodzinne przygotowania pyszności świątecznych, wielotygodniowe tworzenie dekoracji, ćwiczenie ról zaowocowało wspaniałą imprezą dla całej szkoły. Zgromadzeni tłumnie na sali gimnastycznej uczniowie i zaproszeni goście, jak co roku przywitani zostali wspaniale udekorowanym stołem, uginającym się pod ciężarem słodkości świątecznych, ściany sali zdobiły dekoracje wykonane przez naszych uczniów podczas zajęć. [end]No i oczywiście scena – przystrojona wspaniałą scenografią przygotowaną przez Panią Joannę Drążewską i Katarzynę Wołkowycką. Spektakl wigilijny, jak zawsze na najwyższym aktorskim poziomie wykonali uczniowie klas od 4 wzwyż. Oklaski dla Aniołków: Julii, Patrycji, Oli, Oliwii, Martyny i Veroniki. Archanioła Gabriela, w którego wcieliła się Weronika. Górali: Karola, Stasia i Martyny. Trzech Króli: Stasia, Pawła, Kuby. No i oczywiście Wiktorii i Wiktora, którzy wystąpili jako Maria i Józef. Spektakl nie wieńczył jednak naszej Wigilii, zrobił to występ naszych szanownych młodzieńców, którzy wirtuozersko akustycznie zagrali kilka kolęd i coverów, m.in. zespołu Oasis. A potem było tylko kosztowanie pysznych pyszności, w szczególności barszczu z krokietami 😉 Podczas Wigilii można było zaopatrzyć się w polską książkę, w ramach Kiermaszu świątecznego.

Karol Koszorz – nasz poeta

Chwalimy się naszym niezwykle utalentowanym uczniem, szkolnym poetą i człowiekiem Renesansu – Karolem Koszorzem! Wywiad z nim ukazał się w Magazyn MIR, a przeprowadziła go Magdalena Marciak, nasza polonistka. Polecamy

Mikołajki

Mikołaj zawitał i do naszej szkoły! I jak to Mikołaj, nie przybył z pustymi rękoma, o nie, lecz z workami pełnymi prezentów dla naszych małych i dużych uczniów. Każdy kto