Kraków podbija Irlandię

Kolejne dni wizyty naszych przyjaciół z Krakowa i kolejne wrażenia! I to jakie – Glendalough w śniegu zatopione. Tego najstarsi Irlandczycy nie pamiętają. Były śnieżynki, był spacer, pare wywrotek i piękne widoki. Późnym wieczorem obraliśmy kurs na Portaffery i najcudowniejszy Hotel Barholm. Stąd zwiedzać będziemy Północną Irlandię. Tak upłynął dzień nr 3. [end]Dzień nr 4. Powiedzieć, że to był intensywny dzień, to nic nie powiedzieć. Przywitani pięknym słońcem, mroźnym powietrzem, wyruszyliśmy w stronę Giant`s Causeway – Grobli Olbrzyma, miejsca magicznego, pełnego wspaniałych widoków i dziwów natury. Wszyscy byli zachwyceni. W drodze powrotnej do hotelu odwiedziliśmy Christmas Market w Belfaście. Cóż za widok! A ile wspaniałości jedzeniowych! Wieczór zakończyliśmy obiadem i głośnym odśpiewaniem sto lat dla naszego drogiego Dyrektora Tomasza Bastkowskiego.Ostatni dzień pobytu naszych gości spędziliśmy na spacerach szlakiem św. Patryka, by dotrzeć do zamku Ward, gdzie kręcono wiele scen serialu „Gra o tron”. Po obiedzie wyruszyliśmy do Belfastu, gdyż ostatnim przystankiem naszej eskapady było muzeum Titanica. Po 2 godzinnym pochłanianiu wiedzy o tym tragicznym rejsie, nasi goście opuścili wyspę, startując z lotniska w Belfaście wprost do Krakowa. Na pokładzie samolotu była również Karolina Szymborska, koordynatorka projektu „Rodzina polonijna”, programu rozwoju współpracy w zakresie wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych związanych z upamiętnieniem wydarzeń oraz osób związanych z odzyskaniem i utrwaleniem niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską (w związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości) oraz upowszechnianiem polskiego dziedzictwa narodowego. Jest to współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce. Czyli jak najbardziej się kwalifikujemy. Pani Karolina spędziła z nami 3 dni naszej wspaniałej przygody z Szkołą Salwator z Krakowa.