Sobota, dzień pracujący

Wymiana uczniów ze Szkołą Salwator z Krakowa, świąteczne spotkanie z irlandzkimi partnerami, odwiedziny Mikołaja, zwanego Świętym, próba generalna i nagrania do przedstawienia na Boże Narodzenie, prezentacja wykładowcy z Trinity College Dublin dla naszego liceum, kiermasze świąteczne książek, to tylko niektóre z punktów dzisiejszego harmonogramu![end]W piątek 8 grudnia do Irlandii przyleciała grupa uczniów z Krakowa, która zostanie z nami aż do wtorku, w rewanżu uczniowie z naszej szkoły polecą do Krakowa już na wiosnę 2018. Spędziliśmy ten pierwszy dzień ich pobytu zwiedzając Dublin…nocą. Piękne światła Grafton Street, iluminacja Christ Church i Molly Malone zrobiły na naszych gościach ogromne wrażenie. Dzisiaj zaserwowaliśmy im cały dzień w szkole, specjalnie dla nich przygotowaliśmy zajęcia aktywizujące /Marianna Brzozowska i Karolina Krysztofiak ż specjalnie przyleciały z Polski/, zajęcia metodą lego logos /Alina Godlewska/, wykład o Dywizjonie 303 Joanna Prusak/. Goście odwdzięczyli się prezentacjami o zabytkach Krakowa. Po zajęciach nasi młodzi goście udali się na zasłużony odpoczynek – do kina!Równocześnie w szkole odbyło się spotkanie dla naszych irlandzkich partnerów i gości. Poza wspaniałym wykładem Agnieszki Matys na temat tradycji bożonarodzeniowych. Nasi goście mieli okazję skosztować prawdziwe potrawy wigilijne, przygotowane przez niezastąpioną Monikę Rusin.Naszych najstarszych uczniów odwiedziła dzisiaj przedstawicielka Trinity Collage, która zachęcała tegorocznych maturzystów do studiów na tym najstarszym i największym uniwersytecie dublińskim.Wszystkich pozostałych odwiedził nie kto inny, jak Święty Mikołaj! Obyło się bez rózg, gdyż wszyscy nauczyciele zgodnie potwierdzili, że uczniowie byli w tym roku wyjątkowo grzeczni.Dowody wszystkich tych wydarzeń znajdziecie na zamieszczonych zdjęciach w galerii. Miłego odbioru.

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!