Polsko – Irlandzki festiwal literacki

W minioną sobotę w naszej szkole odbył się Festiwal literacki przygotowany w partnerstwie z organizacją Irish Literature. Już od samego rana trwały polsko-irlandzkie warsztaty z kreatywnego pisania i opowiadania historii, zatytułowane „ Irlandzkie olbrzymy i polskie smoki – celtyckie i słowiańskie mity i legendy” prowadzone przez charyzmatycznego Nialla de Burcę oraz Justynę Kosmulską. [end]Owocem tego spotkania były fantastyczne historie napisane i opowiedziane nam przez naszych uczniów klas siódmych oraz irlandzkich gości. Odwiedziła nas także polska pisarka Joanna Olech oraz irlandzki autor i ilustrator Alan Nolan. Oboje zaprezentowali swoją twórczość oraz poprowadzili spotkania z naszymi uczniami pełne humoru i zabawy. Posumowaniem festiwalu było rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze przebranie za bohatera z książki, występ irlandzkich muzyków oraz słodki poczęstunek. To był bardzo udany dzień !!!

Inauguracja warsztatów druku 3D

W najbliższą sobotę uczniowie klas starszych będą mieli niebywałą okazję wzięcia udziału w pokazie drukarek i druku 3D. Pokaz, który będzie inauguracją warsztatów z drukowania i projektowania 3D, będzie otwarty