Polsko – Irlandzki festiwal literacki

W minioną sobotę w naszej szkole odbył się Festiwal literacki przygotowany w partnerstwie z organizacją Irish Literature. Już od samego rana trwały polsko-irlandzkie warsztaty z kreatywnego pisania i opowiadania historii, zatytułowane „ Irlandzkie olbrzymy i polskie smoki – celtyckie i słowiańskie mity i legendy” prowadzone przez charyzmatycznego Nialla de Burcę oraz Justynę Kosmulską. [end]Owocem tego spotkania były fantastyczne historie napisane i opowiedziane nam przez naszych uczniów klas siódmych oraz irlandzkich gości. Odwiedziła nas także polska pisarka Joanna Olech oraz irlandzki autor i ilustrator Alan Nolan. Oboje zaprezentowali swoją twórczość oraz poprowadzili spotkania z naszymi uczniami pełne humoru i zabawy. Posumowaniem festiwalu było rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze przebranie za bohatera z książki, występ irlandzkich muzyków oraz słodki poczęstunek. To był bardzo udany dzień !!!

Zakończenie roku szkolnego 2023/24, cz.1

Pożegnań nadszedł czas! Ostatnia sobota wypełniona była zakończeniem roku szkolnego dla klas 3 i 8 szkoły podstawowej i Kursu maturalnego, za którym już tęsknimy! Uroczystości były bardzo barwne i urozmaicone,

Wycieczka do Delphi Adventure Centre

Wspinaczka, zjeżdżanie na linie, budowanie tratwy, kajaki, kąpiele błotne, wieczorny spacer po lesie to tylko kilka z atrakcji, z których korzystali nasi uczniowie ubiegłej soboty podczas wycieczki do Delphi Adventure