Polsko – Irlandzki festiwal literacki

W minioną sobotę w naszej szkole odbył się Festiwal literacki przygotowany w partnerstwie z organizacją Irish Literature. Już od samego rana trwały polsko-irlandzkie warsztaty z kreatywnego pisania i opowiadania historii, zatytułowane „ Irlandzkie olbrzymy i polskie smoki – celtyckie i słowiańskie mity i legendy” prowadzone przez charyzmatycznego Nialla de Burcę oraz Justynę Kosmulską. [end]Owocem tego spotkania były fantastyczne historie napisane i opowiedziane nam przez naszych uczniów klas siódmych oraz irlandzkich gości. Odwiedziła nas także polska pisarka Joanna Olech oraz irlandzki autor i ilustrator Alan Nolan. Oboje zaprezentowali swoją twórczość oraz poprowadzili spotkania z naszymi uczniami pełne humoru i zabawy. Posumowaniem festiwalu było rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze przebranie za bohatera z książki, występ irlandzkich muzyków oraz słodki poczęstunek. To był bardzo udany dzień !!!

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!