Polsko – Irlandzki festiwal literacki

W minioną sobotę w naszej szkole odbył się Festiwal literacki przygotowany w partnerstwie z organizacją Irish Literature. Już od samego rana trwały polsko-irlandzkie warsztaty z kreatywnego pisania i opowiadania historii, zatytułowane „ Irlandzkie olbrzymy i polskie smoki – celtyckie i słowiańskie mity i legendy” prowadzone przez charyzmatycznego Nialla de Burcę oraz Justynę Kosmulską. [end]Owocem tego spotkania były fantastyczne historie napisane i opowiedziane nam przez naszych uczniów klas siódmych oraz irlandzkich gości. Odwiedziła nas także polska pisarka Joanna Olech oraz irlandzki autor i ilustrator Alan Nolan. Oboje zaprezentowali swoją twórczość oraz poprowadzili spotkania z naszymi uczniami pełne humoru i zabawy. Posumowaniem festiwalu było rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze przebranie za bohatera z książki, występ irlandzkich muzyków oraz słodki poczęstunek. To był bardzo udany dzień !!!

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka