Polsko – Irlandzki festiwal literacki

W minioną sobotę w naszej szkole odbył się Festiwal literacki przygotowany w partnerstwie z organizacją Irish Literature. Już od samego rana trwały polsko-irlandzkie warsztaty z kreatywnego pisania i opowiadania historii, zatytułowane „ Irlandzkie olbrzymy i polskie smoki – celtyckie i słowiańskie mity i legendy” prowadzone przez charyzmatycznego Nialla de Burcę oraz Justynę Kosmulską. [end]Owocem tego spotkania były fantastyczne historie napisane i opowiedziane nam przez naszych uczniów klas siódmych oraz irlandzkich gości. Odwiedziła nas także polska pisarka Joanna Olech oraz irlandzki autor i ilustrator Alan Nolan. Oboje zaprezentowali swoją twórczość oraz poprowadzili spotkania z naszymi uczniami pełne humoru i zabawy. Posumowaniem festiwalu było rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze przebranie za bohatera z książki, występ irlandzkich muzyków oraz słodki poczęstunek. To był bardzo udany dzień !!!

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a