Szkolenia, wizytacje – czyli bardzo pracowita sobota

Miniona sobota upłynęła nam na bardzo intensywnych szkoleniach, wizytacjach i lekcjach. Do naszej szkoły po raz kolejny zawitała Prof. Jagoda Cieszyńska, autorka metody krakowskiej. Dzień rozpoczęliśmy od spotkania Profesor Cieszyńskiej z rodzicami, w trakcie którego dowiedzieliśmy się szczegółowo czym jest metoda krakowska i dwujęzyczność. [end]W dalszej części dnia Pani Profesor obserwowała nasze nauczycielki nauczania zintegrowanego podczas zajęć, sama również prowadziła lekcję w klasie 1 „o”. W tym samym czasie w szkole odbywało się szkolenie dla nauczycieli polonijnych „Wyzwania na miarę czasów – czego potrzebuje szkoła polonijna w 2017 r.” Było to szkolenie dla szkół asygnowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia Wspólnota Polska, w trakcie którego wykład prowadzili; Alina Godlewska, kandydat na doradcę metodycznego ODNS „Wspólnota Polska”, która mówiła o efektywnym prowadzeniu dziecka dwujęzycznego do nauki czytania i pisania w języku polskim, Agnieszka Matys-Foley, mówiła o nauczaniu języka polskiego jako dziedziczonego oraz Tomasz Bastkowski, który zaprezentował dekalog nauczyciela polonijnego. To był baaardzo intensywny dzień.

Zakończenie roku szkolnego 2023/24, cz.1

Pożegnań nadszedł czas! Ostatnia sobota wypełniona była zakończeniem roku szkolnego dla klas 3 i 8 szkoły podstawowej i Kursu maturalnego, za którym już tęsknimy! Uroczystości były bardzo barwne i urozmaicone,

Wycieczka do Delphi Adventure Centre

Wspinaczka, zjeżdżanie na linie, budowanie tratwy, kajaki, kąpiele błotne, wieczorny spacer po lesie to tylko kilka z atrakcji, z których korzystali nasi uczniowie ubiegłej soboty podczas wycieczki do Delphi Adventure