Szkolenia, wizytacje – czyli bardzo pracowita sobota

Miniona sobota upłynęła nam na bardzo intensywnych szkoleniach, wizytacjach i lekcjach. Do naszej szkoły po raz kolejny zawitała Prof. Jagoda Cieszyńska, autorka metody krakowskiej. Dzień rozpoczęliśmy od spotkania Profesor Cieszyńskiej z rodzicami, w trakcie którego dowiedzieliśmy się szczegółowo czym jest metoda krakowska i dwujęzyczność. [end]W dalszej części dnia Pani Profesor obserwowała nasze nauczycielki nauczania zintegrowanego podczas zajęć, sama również prowadziła lekcję w klasie 1 „o”. W tym samym czasie w szkole odbywało się szkolenie dla nauczycieli polonijnych „Wyzwania na miarę czasów – czego potrzebuje szkoła polonijna w 2017 r.” Było to szkolenie dla szkół asygnowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia Wspólnota Polska, w trakcie którego wykład prowadzili; Alina Godlewska, kandydat na doradcę metodycznego ODNS „Wspólnota Polska”, która mówiła o efektywnym prowadzeniu dziecka dwujęzycznego do nauki czytania i pisania w języku polskim, Agnieszka Matys-Foley, mówiła o nauczaniu języka polskiego jako dziedziczonego oraz Tomasz Bastkowski, który zaprezentował dekalog nauczyciela polonijnego. To był baaardzo intensywny dzień.

Karol Koszorz – nasz poeta

Chwalimy się naszym niezwykle utalentowanym uczniem, szkolnym poetą i człowiekiem Renesansu – Karolem Koszorzem! Wywiad z nim ukazał się w Magazyn MIR, a przeprowadziła go Magdalena Marciak, nasza polonistka. Polecamy

Mikołajki

Mikołaj zawitał i do naszej szkoły! I jak to Mikołaj, nie przybył z pustymi rękoma, o nie, lecz z workami pełnymi prezentów dla naszych małych i dużych uczniów. Każdy kto