Szkolenia, wizytacje – czyli bardzo pracowita sobota

Miniona sobota upłynęła nam na bardzo intensywnych szkoleniach, wizytacjach i lekcjach. Do naszej szkoły po raz kolejny zawitała Prof. Jagoda Cieszyńska, autorka metody krakowskiej. Dzień rozpoczęliśmy od spotkania Profesor Cieszyńskiej z rodzicami, w trakcie którego dowiedzieliśmy się szczegółowo czym jest metoda krakowska i dwujęzyczność. [end]W dalszej części dnia Pani Profesor obserwowała nasze nauczycielki nauczania zintegrowanego podczas zajęć, sama również prowadziła lekcję w klasie 1 „o”. W tym samym czasie w szkole odbywało się szkolenie dla nauczycieli polonijnych „Wyzwania na miarę czasów – czego potrzebuje szkoła polonijna w 2017 r.” Było to szkolenie dla szkół asygnowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia Wspólnota Polska, w trakcie którego wykład prowadzili; Alina Godlewska, kandydat na doradcę metodycznego ODNS „Wspólnota Polska”, która mówiła o efektywnym prowadzeniu dziecka dwujęzycznego do nauki czytania i pisania w języku polskim, Agnieszka Matys-Foley, mówiła o nauczaniu języka polskiego jako dziedziczonego oraz Tomasz Bastkowski, który zaprezentował dekalog nauczyciela polonijnego. To był baaardzo intensywny dzień.

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji w ubiegłą sobotę nauczyciele języka polskiego przygotowali specjalne lekcje, na których . Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego? „Choć taka