Szkolenia, wizytacje – czyli bardzo pracowita sobota

Miniona sobota upłynęła nam na bardzo intensywnych szkoleniach, wizytacjach i lekcjach. Do naszej szkoły po raz kolejny zawitała Prof. Jagoda Cieszyńska, autorka metody krakowskiej. Dzień rozpoczęliśmy od spotkania Profesor Cieszyńskiej z rodzicami, w trakcie którego dowiedzieliśmy się szczegółowo czym jest metoda krakowska i dwujęzyczność. [end]W dalszej części dnia Pani Profesor obserwowała nasze nauczycielki nauczania zintegrowanego podczas zajęć, sama również prowadziła lekcję w klasie 1 „o”. W tym samym czasie w szkole odbywało się szkolenie dla nauczycieli polonijnych „Wyzwania na miarę czasów – czego potrzebuje szkoła polonijna w 2017 r.” Było to szkolenie dla szkół asygnowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia Wspólnota Polska, w trakcie którego wykład prowadzili; Alina Godlewska, kandydat na doradcę metodycznego ODNS „Wspólnota Polska”, która mówiła o efektywnym prowadzeniu dziecka dwujęzycznego do nauki czytania i pisania w języku polskim, Agnieszka Matys-Foley, mówiła o nauczaniu języka polskiego jako dziedziczonego oraz Tomasz Bastkowski, który zaprezentował dekalog nauczyciela polonijnego. To był baaardzo intensywny dzień.

Inne ciekawe newsy

Moja Mamo, Kocham Cię

Drogie Mamy  Z okazji Waszego święta życzymy Wam dni pełnych miłości, spokoju i radości. Niech każdy uśmiech wraca do Was ze zdwojoną siłą, a dobro, które każdego dnia ofiarowujecie swoim dzieciom,

Najmłodsi uczniowie wyruszyli na wycieczkę!

Nasi najmłodsi uczniowie — od przedszkola po klasę 1 — wyruszyli dziś na wycieczkę! Pogoda dopisuje, a przed nimi dzień pełen przygód i radości. Życzymy im pięknych chwil!   FOTORELACJA

V Olimpiada Ortograficzna „Chyża Sówka”

W ubiegłą sobotę odbył się finał V Olimpiady Ortograficznej „Chyża Sówka” zorganizowany przez Polską Sobotnią Szkołę im. Wisławy Szymborskiej w Greys, pod honorowym patronatem prof. Jerzego Bralczyka oraz dr Lucyny