Obchody Święta Niepodległości – 11 listopada 2017

„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. Kto chce, ten może, kto chce, ten zwycięża, byle chcenie nie było kaprysem lub bez mocy”. Te ważne słowa Józefa Piłsudskiego wypowiedziane o niepodległej Polsce, dźwięcznie brzmią każdemu Polakowi w sercu, szczególnie w taki dzień jak 11 listopada. 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, to rocznica szczególna – dzieli nas równo rok od 100 lecia Polski wolnej, niepodległej. [end]Czas to ważny, dlatego w naszej szkole świętowanie rownież było na najwyższym poziomie. Biel i czerwień – wszędzie. Dosłownie, w ubraniach, w dekoracjach, w sercach uczniów i nauczycieli. W tym roku wyjątkowo spektakl niepodległościowy odbył się na hali sportowej, tak by wszyscy uczniowie mogli go obejrzeć wspólnie i w tym samym czasie. Byśmy mogli poczuć wspaniałość i magię tego dnia. Powiewały flagi, były pieśni patriotyczne, było podniośle. Spektakl wyreżyserowała i dekoracje przygotowała nieoceniona Joanna Drążewska.

Karol Koszorz – nasz poeta

Chwalimy się naszym niezwykle utalentowanym uczniem, szkolnym poetą i człowiekiem Renesansu – Karolem Koszorzem! Wywiad z nim ukazał się w Magazyn MIR, a przeprowadziła go Magdalena Marciak, nasza polonistka. Polecamy

Mikołajki

Mikołaj zawitał i do naszej szkoły! I jak to Mikołaj, nie przybył z pustymi rękoma, o nie, lecz z workami pełnymi prezentów dla naszych małych i dużych uczniów. Każdy kto