Szkolenia, Wizytacje, Halloween

Ostatnia sobota października była niezwykle pracowitym dniem. Poza naszymi cosobotnimi obowiązkami mieliśmy bowiem dwudniowe szkolenie dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Szkolenie dotyczące metod aktywizacyjnych i nowoczesnych form nauczania prowadziła nasza nieoceniona Lucyna Bzowska – trenerka ODN SWP. W programie szkolenia znalazło się wiele zabaw, które mają na celu zaktywizować uczniów, ćwiczyć umiejętności komunikacyjne, budować motywacje wewnętrzne uczniów.[end]Uczestnicy poznali również zabawy ruchowe, rytmiczne i twórcze, podnoszące nastrój w grupie i integrujące klasę. Pani Lucyna w trakcie całej soboty odwiedziła wiele klas, przyglądała się uczniom i nauczycielom, doradzała, ale przede wszystkim chwaliła, gdyż nasza szkoła wiernie i wytrwale wciela wszystkie nauki dotyczące nowoczesnego i aktywnego nauczania. Pomiędzy tymi niezwykle inspirującymi lekcjami i szkoleniami, udało nam się również wychwycić kilkoro uczniów przebranych w fantazyjne stroje, co zwiastuje nadchodzące Halloween.

Publikacja „Polonijnym szlakiem”

Polonijnych z Irlandii. Wręczenie tomików autorom odbyło się w ubiegłą sobotę na sali teatralnej, w obecności wszystkich uczniów szkoły New Cross College. W tomiku poezji „Polonijnym szlakiem” znalazły się wiersze

Wieczór autorski Karola Koszorza

W imieniu swoim i POSK Dublin serdecznie zapraszamy na Wieczór Autorski naszego niezwykle utalentowanego ucznia Karol Koszorz – strona autorska, podczas którego będziemy rozczytywać się w wierszach pochodzących z jego