Aktywnie i w partnerstwie

W dniach 6,7,8, października w Ostródzie odbyło się szkolenie projektowe zorganizowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” dla szkół polonijnych z różnych krajów Europy, m.in. Białorusi, Polski, Ukrainy, Litwy oraz Belgii. Celem warsztatów było nawiązanie współpracy międzynarodowej oraz przeprowadzenie wspólnego projektu edukacyjnego. Naszym „człowiekiem” na szkoleniu była nieoceniona Marianna Brzozowska. [end]Taki nasz polski korespondent ;)Nauczyciele z krajów położonych na wschód i zachód od Polski zasiedli wspólnie w sali i z entuzjazmem dzielili się wieloletnim doświadczeniem oraz wiedzą, aby wspólnie budować nową ofertę zajęć dla uczniów swoich klas, a dzięki temu rozwijać i wzmacniać o nowe pomysły i narzędzia ofertę zajęć realizowanych przez szkołę. W całym przedsięwzięciu dzielnie wspierała wszystkich specjalistka ds. pisania projektów – Zenona Bańkowska.Korzyści z udziału w projekcie odczują uczniowie, którzy nawiążą relacje z kolegami z różnych krajów Europy, ale także będą mieli możliwość pogłębienia wiedzy o życiu Polonii i Polaków za granicą. Natomiast nauczyciele podniosą kompetencje zawodowe o narzędzia dotyczące współpracy i realizacji projektów edukacyjnych w partnerstwie oraz zyskają inspiracje do wprowadzenia nowych metod i nowych tematów w pracy z uczniami. Warto wspomnieć także o zyskach szkoły, która dzięki projektowi podniesie się atrakcyjność oferty poprzez współpracę ze szkołą polonijną, a także zyska nowego partnera.Polska Szkoła SEN podjęła współpracę ze szkołami z Ukrainy, Białorusi oraz Polski. Nazwa projektu to WARIACJE NARODOWO-BAŚNIOWE, każda z grup ma za zadanie dokończyć fragment baśni pt. „Roszpunka” w jednej z czterech konwencji pisarskich: fantasy, romans, kryminał, komedia. Z najciekawszych prac złożymy irlandzko- ukraińsko- białorusko- polską książeczkę pt.”WARIACJE NARODOWO-BAŚNIOWE”. Już w grudniu w Ostródzie odbędzie się spotkanie, na którym zaprezentujemy wypracowane projekty i dokonamy podsumowania działań! Bierzemy się do pracy!

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a