Aktywnie i w partnerstwie

W dniach 6,7,8, października w Ostródzie odbyło się szkolenie projektowe zorganizowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” dla szkół polonijnych z różnych krajów Europy, m.in. Białorusi, Polski, Ukrainy, Litwy oraz Belgii. Celem warsztatów było nawiązanie współpracy międzynarodowej oraz przeprowadzenie wspólnego projektu edukacyjnego. Naszym „człowiekiem” na szkoleniu była nieoceniona Marianna Brzozowska. [end]Taki nasz polski korespondent ;)Nauczyciele z krajów położonych na wschód i zachód od Polski zasiedli wspólnie w sali i z entuzjazmem dzielili się wieloletnim doświadczeniem oraz wiedzą, aby wspólnie budować nową ofertę zajęć dla uczniów swoich klas, a dzięki temu rozwijać i wzmacniać o nowe pomysły i narzędzia ofertę zajęć realizowanych przez szkołę. W całym przedsięwzięciu dzielnie wspierała wszystkich specjalistka ds. pisania projektów – Zenona Bańkowska.Korzyści z udziału w projekcie odczują uczniowie, którzy nawiążą relacje z kolegami z różnych krajów Europy, ale także będą mieli możliwość pogłębienia wiedzy o życiu Polonii i Polaków za granicą. Natomiast nauczyciele podniosą kompetencje zawodowe o narzędzia dotyczące współpracy i realizacji projektów edukacyjnych w partnerstwie oraz zyskają inspiracje do wprowadzenia nowych metod i nowych tematów w pracy z uczniami. Warto wspomnieć także o zyskach szkoły, która dzięki projektowi podniesie się atrakcyjność oferty poprzez współpracę ze szkołą polonijną, a także zyska nowego partnera.Polska Szkoła SEN podjęła współpracę ze szkołami z Ukrainy, Białorusi oraz Polski. Nazwa projektu to WARIACJE NARODOWO-BAŚNIOWE, każda z grup ma za zadanie dokończyć fragment baśni pt. „Roszpunka” w jednej z czterech konwencji pisarskich: fantasy, romans, kryminał, komedia. Z najciekawszych prac złożymy irlandzko- ukraińsko- białorusko- polską książeczkę pt.”WARIACJE NARODOWO-BAŚNIOWE”. Już w grudniu w Ostródzie odbędzie się spotkanie, na którym zaprezentujemy wypracowane projekty i dokonamy podsumowania działań! Bierzemy się do pracy!

Inne ciekawe newsy

Premiera zbioru opowiadań „Kraina wyobraźni”

Agata Bizuk oficjalnie była naszym gościem specjalnym podczas sobotniego spotkania autorskiego z młodzieżą klas od 6 wzwyż. Odpowiedziała ona na zaproszenie naszej polonistki Julity Górzyńskiej -Brenzak, a okazja była szczególna!

Bal karnawałowy – szalone lata 70-te

Bal karnawałowy w stylu szalonych lat 70-tych jakiego jeszcze nie było! Przepiękne stylizacje, wspaniała muzyka, zabawa od pierwszych minut balu, parkiet zapełniony przez cały wieczór i cudowne humory, tak w

Bal wenecki

Bal wenecki – taki temat przyświecał naszym uczniom podczas szukania przebrania na zabawę karnawałową klas 4 i 5 klas. A zadanie wykonali po mistrzowsku, ponieważ stroje które zaprezentowali były przepiękne!