Wizyta Minister Anny Zalewskiej

Podczas wizyty w Irlandii w dniach 30 września – 1 października 2017 Szefowa MEN – Minister Anna Zalewska – uczestniczyła w posiedzeniu Rady Konsultacyjnej przy Ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej w Irlandii.Rozmowy na temat dwujęzyczności, promocji języka polskiego za granicą, a także rozwijania e-zasobów to główne kwestie poruszane podczas spotkań z przedstawicielami polonijnego środowiska oświatowego. [end]Minister Anna Zalewska podziękowała wszystkim nauczycielom i dyrektorom polskich szkół w Irlandii za ich niezwykłą pracę, codzienny wysiłek i promowanie naszego kraju za granicą. Polską Federację Edukacyjną Irlandii – KID reprezentowali Tomasz Bastkowski, Robert Fabisiak, Krystyna Idzikowska oraz kandydująca do KID – Katarzyna Gurzawska. Nasza organizacja silnie akcentowała konieczność przeprowadzenia światowej kampanii informacyjnej dotyczącej dwujęzyczności wśród Polaków poza granicami kraju z wykorzystaniem głównych polskich mediów. Zwróciliśmy także uwagę na konieczność przesunięcia uwagi na dzieci w wieku od 1 do 4 lat oraz systemowe wsparcie polskich przedszkoli za granicą. Pani Minister z wielką życzliwością i zainteresowaniem odniosła się do naszych postulatów.

Robert Moskwa w naszej szkole

Warsztaty aktorskie z Robertem Moskwą? Czemu nie! W naszej szkole wszystko jest możliwe Pan Robert, znany m.in. z seriali „M jak Miłość” czy „Ojciec Mateusz”, odwiedził nas w ubiegłą sobotę,

Rosną gwiazdy dziennikarstwa

Nasi uczniowie wyrastają na gwiazdy dziennikarstwa! Publikacje naszych aspirujących felietonistów ukazują sią regularnie w Nasza Gazeta w Irlandii i Magazyn MIR W najnowszym numerze Magazynu MIR ukazał się reportaż Iny