Wizyta Minister Anny Zalewskiej

Podczas wizyty w Irlandii w dniach 30 września – 1 października 2017 Szefowa MEN – Minister Anna Zalewska – uczestniczyła w posiedzeniu Rady Konsultacyjnej przy Ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej w Irlandii.Rozmowy na temat dwujęzyczności, promocji języka polskiego za granicą, a także rozwijania e-zasobów to główne kwestie poruszane podczas spotkań z przedstawicielami polonijnego środowiska oświatowego. [end]Minister Anna Zalewska podziękowała wszystkim nauczycielom i dyrektorom polskich szkół w Irlandii za ich niezwykłą pracę, codzienny wysiłek i promowanie naszego kraju za granicą. Polską Federację Edukacyjną Irlandii – KID reprezentowali Tomasz Bastkowski, Robert Fabisiak, Krystyna Idzikowska oraz kandydująca do KID – Katarzyna Gurzawska. Nasza organizacja silnie akcentowała konieczność przeprowadzenia światowej kampanii informacyjnej dotyczącej dwujęzyczności wśród Polaków poza granicami kraju z wykorzystaniem głównych polskich mediów. Zwróciliśmy także uwagę na konieczność przesunięcia uwagi na dzieci w wieku od 1 do 4 lat oraz systemowe wsparcie polskich przedszkoli za granicą. Pani Minister z wielką życzliwością i zainteresowaniem odniosła się do naszych postulatów.

Praca domowa klasa 3A

Zaczynamy prezentacje swoich książek.W najbliższą sobotę prezentacje przedstawiają: -Emilka -Ola -Alex W najbliższą sobotę, zostaną rozdane sekretne prezenty, odwiedzi nas również Św. Mikołaj. Tego dnia możemy poczuć już magię zbliżających

Wizyta w Pałacu Prezydenta Irlandii

W minioną sobotę klasa 3e dzięki inicjatywie Pani Ani z Garda Síochána, miała okazję zobaczyć Pałac Prezydenta Irlandii. Posiadłość mieści się w Phoneix Parku. W pałacu znajduje się 95 pokoi.

Finał konkursu „Lokomotywa”

Finał konkursu recytatorskiego „Lokomotywa”. Brawo finaliści! Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły! To była wyjątkowa i rodzinna niedziela, pełna żywiołowych emocji, gorących wzruszeń, a